بورس

شاخص بورس مرز مقاومت را شکست

اکوایران: تحلیلگران تکنیکی مرز 2 میلیون و 200 هزار واحد را سطح مقاومت شاخص قلمداد می‌کردند. اما شاخص امروز توانست این مرز را بشکند و پس از 16 روز معاملاتی به کانال 2.2 میلیونی برگردد.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز سه‌شنبه، 13 تیر 1402،  شاخص بورس  تهران 18 هزار و 694 واحد نسبت به روز کاری گذشته رشد کرد و تا سطح 2 میلیون و 202 هزار و 100 واحد بالا آمد. 

شاخص در حالی توانست پس از 16 روز معاملاتی به کانال 2.2 میلیونی برگردد که تحلیلگران تکنیکی مرز 2 میلیون و 200 هزار واحد را سطح مقاومت شاخص قلمداد می‌کردند. 

شاخص کل هم وزن  بورس  نیز با افزایش 9 هزار و 950 واحدی در رقم 773 هزار و 298 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس  نیز با افزایش 148 واحدی به رقم 28 هزار و 413 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش هزار و 886 واحد به سطح 142 هزار و 967 واحد رسید. 

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام منفی شد و 126 میلیارد تومان   پول حقیقی از   بازار سهام   خارج شد. امروز نماد کالا بیشترین خروج را داشت که ارزش آن 46 میلیارد تومان بود. پس از کالا، نمادهای ومعادن، خکمک، خساپا و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شیراز، حکشتی  و وبهمن اختصاص داشت.

بورس

نمادهای پیشران بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، فملی و حکشتی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل پارسان، شپدیس و وغدیر نمادهایی بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، ددانا و کگهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، فجهان و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شهر بیشترین تراکنش را داشت و سصفها و خساپا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کتوسعه، نیان و عالیس بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات خرد سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 12 هزار و 484 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 139 میلیارد تومان بود که 9 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 8 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 7 هزار و 725 میلیارد تومان رسید. 

بورس

بیشترین ارزش معاملات

در معاملات امروز نماد سصفها بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 162 میلیارد تومان بود. 

پس از سصفها، کتوسعه بیشترین ارزش معاملات را داشت و وبملت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خکمک و خساپا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشترین حجم معاملات

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد 632 میلیون و 423 هزار و 120 سهم در صدر قرار گرفته است. خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد وتجارت و کرمان نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 114 نماد صف خرید داشتند و 27 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 20 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 353 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 74 درصدی به 132 میلیارد تومان رسید. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا