بورس

رشد بیش از ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بورس/کاشی وسرامیک پرتقاضا شد

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس با رشد بیش از ۱۸ هزار واحدی مواجه شد. نکته مثبت امروز معاملات افزایش ارزش معاملات خرد به بیش از ۸ هزار میلیارد تومان است.

با وجود اینکه نمادهای شاخص ساز هم در وضعیت بهتری نسبت به هفته قبل قرار دارند اما باز نمادهای کوچک و متوسط تقاضای بیشتری به نسبت نمادهای شاخص‌ساز داشته‌اند.

ارزش معاملات خرد عدد ۸,۱۶۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۲ درصد افزایش داشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، افزایش قابل توجهی نداشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۸۲۱ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۱۲۸ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

ارزش صف‌های خرید ۳۷۳ میلیارد تومان است که کاهش ۵۲ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.

همچنین ارزش صف‌های فروش هم با کاهش ۳ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی همراه بوده و در محدوده ۱۲۱ میلیارد تومان قرار دارد.

گروه کاشی و سرامیک با ارزش معاملات ۱۰۵ میلیارد تومان (۲.۵ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه منسوجات با ارزش معاملات ۱۱ میلیارد تومان (۲.۲ برابر میانگین هفتگی) و گروه دارویی با ارزش معاملات ۳۱۲ میلیارد تومان (۲ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا