بورس

رشد ورود سرمایه به بورس با استقبال حقیقی‌ها از کتوسعه

[ad_1]

اکوایران: روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای دومین روز مثبت شد. 138 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد و نماد کتوسعه بیشترین ورود را داشت که ارزش آن 137 میلیارد تومان بود.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز دوشنبه، 12 تیر 1402،  شاخص بورس  تهران 26 هزار و 41 واحد نسبت به روز کاری گذشته رشد کرد و تا سطح 2 میلیون و 183 هزار و 419 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن  بورس  نیز با افزایش 8 هزار و 452 واحدی در رقم 763 هزار و 349 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس  نیز با افزایش 264 واحدی به رقم 28 هزار و 266 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش هزار و 579 واحد به سطح 141 هزار و 80 واحد رسید. 

ورود پول حقیقی به بورس

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای دومین روز مثبت شد و 138 میلیارد تومان   پول حقیقی به   بازار سهام   وارد شد. امروز نماد کتوسعه بیشترین ورود را داشت که ارزش آن 137 میلیارد تومان بود. پس از کتوسعه، نمادهای ونوین، دپارس و غنوش بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی  به نمادهای وبملت، خاور و فلوله اختصاص داشت.

بورس

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، فارس، شبندر و فملی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل وبملت، وغدیر و مبین نمادهایی بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای کگهر، شگویا و هرمز بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، سپیدار و شپاس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شهر بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و خساپا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کتوسعه، نیان و عالیس بیشترین تراکنش را داشتند.  

رشد ارزش معاملات خرد سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 264 هزار و 53 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 250 هزار و 788 میلیارد تومان بود که 95 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 19 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 7 هزار و 143 میلیارد تومان رسید. 

بورس

کتوسعه در صدر معاملات بورس

در معاملات امروز نماد کتوسعه بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 273 میلیارد تومان بود. 

پس از کتوسعه، خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشت و نیان رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وبملت و خاور در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد 653 میلیون و 660 هزار و 794 سهم در صدر قرار گرفته است. خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد شهر و کرازی نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، 440 نماد صف خرید داشتند و 76 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 25 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 440 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 34 درصدی به 76 میلیارد تومان رسید. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا