ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین ۱۲۸ میلیون دلار از درآمد خود را وارد صرافی‌ها کردند

ماینرهای بیت کوین تا ۳۱۵ درصد از درآمد روزانه خود را به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند، اما قیمت بیت کوین هنوز به این اقدام آنها واکنشی نشان نداده است.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، ماینرهای بیت کوین در حال ارسال مقادیر بی‌سابقه‌ای از بیت کوین به صرافی‌های متمرکز رمزارزی هستند.

پلتفرم تحلیل آنچین گلس نود (Glassnode) در توییت ۲۷ ژوئن خود، گزارش داد مقدار بیت کوین ماینرها که به صرافی‌ها ارسال شده، بی‌سابقه بوده است.

درآمد ارسال شده به صرافی ماینرها

این پلتفرم تحلیل آنچین در یادداشتی افزود که در حال حاضر “تعامل بسیار زیادی با صرافی‌ها” از سوی ماینرهای بیت کوین وجود دارد، به طوری که آنها طی هفته گذشته ۱۲۸ میلیون دلار به صرافی‌ها ارسال کرده بودند و رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رساندد. بر اساس گفته‌های گلس نود، این مقدار معادل ۳۱۵ درصد از درآمد روزانه آنهاست.

در رالی صعودی سال ۲۰۲۱، به دلیل کسب سود از شرایط بازار، چندین جهش در درآمد ارسالی ماینرها به صرافی‌ها دیده شده بود. همچنین در اواخر سال ۲۰۲۲، شاهد کاپیتولاسیون (تسلیم) جریان ورودی به صرافی‌ها بودیم زیرا بازارها به انتهای چرخه خود رسیده بودند.

با این حال، این جهش اخیر همه را متحیر کرده است.

معمولاً وقتی ماینرها سود کسب شده از بیت‌ کوین‌های خود را به صرافی‌ها ارسال می‌کنند، این کار را به منظور آماده‌سازی سرمایه برای پوشش هزینه‌های خود و کسب سود انجام می‌دهند.

با توجه به اینکه بیت کوین در تاریخ ۲۴ ژوئن به بالاترین قیمت سالانه خود یعنی ۳۱،۱۸۵ دلار رسیده، هفته گذشته زمان مناسبی برای انجام این کار بود.

در آن زمان، کی یانگ جو (Ki Young Ju)، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت CryptoQuant نیز این امر را تأیید کرد و گفت که نسبت فعلی قیمت به درآمد، “فروش بیت کوین را برای ماینرها جذاب کرده است”.

با این حال، هنوز بیت کوین تحت تأثیر قرار نگرفته و در لحظه انتشار این خبر، قیمت این دارایی اندکی بالاتر از آستانه ۳۰ هزار دلاری است.

با این حال، منطقه قیمتی ۳۱ هزار دلار یک سطح مقاومت اصلی برای بیت کوین محسوب می‌شود و بازارها نتوانستند در اواسط آوریل و دوباره در آخر ژوئن آن را شکست دهند. اگر گاوها نتوانند شرایط را به نفع خود تغییر دهند، انتظار می‌رود ضررهای بیشتری را در آینده‌ تجربه کنیم، به خصوص اگر ماینرها تصمیم به نقد کردن بیت کوین‌های خود بگیرند.

طبق اعلام HashrateIndex، سودآوری ماینینگ بیت کوین، یا قیمت هش، به دلیل افزایش قیمت بیت کوین در هفته گذشته کمی افزایش یافته و در حال حاضر در حدود ۰/۰۷۶ دلار تراهش در ثانیه است.

با وجود افزایش بیش از ۸۸ درصدی قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون، ماینرها همچنان با چالش‌های زیادی مواجه هستند. سودآوری آنها از ماه جولای سال گذشته بیش از ۳۰ درصد و از اوج بازار گاوی سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است.

و این آمار هنگامی که با رکورد ۳۷۷ اگزاهش بر ثانیه هش ریت و به اوج رسیدن سختی استخراج ترکیب می‌شود، می‌بینیم که ماینرهای بیت کوین هنوز با یک نبرد سخت مواجه هستند.

افزایش هش ریت و سختی استخراج، همراه با افزایش قیمت انرژی، بر سودآوری ماینینگ بیت کوین فشار آورده است. این بدان معناست فروش بیت کوین‌هایی که ماینرها به سختی آنها را کسب کرده‌اند، ممکن است یک الزام ناخوشایند برای پوشش هزینه‌ها باشد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا