بورس

ادامه حواشی گرانی پتروشیمی؛ رئیسی دستور پیگیری داد

اکوایران: رئیس‌جمهور به «افزایش قیمت محصولات پتروشیمی بدون اخذ مجوزهای لازم» واکنش نشان داده و دستور داد تا با متخلفان برخورد قاطع و مقتضی صورت گیرد.

به گزارش اکوایران، ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز (چهارشنبه 7 تیر) هیأت دولت، پس از ارائه گزارشی از افزایش قیمت محصولات پتروشیمی بدون اخذ مجوزهای لازم، به وزیر دادگستری ماموریت داد با بررسی دقیق اسناد و دلایل این افزایش قیمت، با متخلفان برخورد قاطع و مقتضی صورت گیرد.

وی همچنین بر «ضرورت پیش‌بینی و برنامه‌ریزی صحیح و به‌روز برای اطلاع‌رسانی، پیشگیری از بروز بسترهای تصویرسازی ناصحیح و پاسخگویی به فضاسازی‌ها علیه دولت» تاکید کرد.

اراده جدی وجود دارد که برای دولت حاشیه‌سازی شود

رئیس دولت سیزدهم گفت: اگرچه اراده جدی وجود دارد تا به هر بهانه ناموجهی برای دولت حاشیه‌سازی و چالش‌آفرینی شود، اما در مقابل دستگاه‌های اجرایی نیز باید از همه بسترها و موضوعاتی که مستعد امید‌آفرینی هستند، به نحو مناسب استفاده کنند.

رئیسی همچنین خطاب به سخنگویان، مسئولان اطلاع‌رسانی دولت و همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد که در وهله اول با اطلاع‌رسانی به‌موقع و دقیق و در وهله دوم پاسخگویی فوری به شبهات و نیز جوسازی‌ها، تصویری صحیح از عملکرد دولت ارائه کنند.

صبح امروز احسان خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارایی- در این باره گفت: درباره موضوع اعلام نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و صنایع، دیشب توضیحاتی را ارائه کردم اما به صورت گسترده‌تر تکرار می‌کنم. مسأله قیمت‌گذاری نرخ خوراک در سال 1402، چند نوبت در هیأت دولت مطرح شده است. در یک نوبت پیشنهاد سقف 7 هزار تومان در زمانی که آقای میرکاظمی در سازمان برنامه حضور داشتند مطرح شد اما جمع‌بندی نشد.

وی با بیان اینکه این موضوع مجددا در 17 اردیبهشت در دولت مطرح شد، گفت: بررسی این پیشنهاد و عوارض و پیامدهای آن، به کارگروهی با مسئولیت سازمان و برنامه، وزارت نفت، وزارت اقتصاد و سایر دستگاه‌ها موکول شد. این نتیجه کارگروه در اواخر خرداد مجددا به هیأت دولت اعلام شد و در 29 خرداد مصوبه نهایی هیأت وزیران توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

وزیر اقتصاد بیان کرد: در این فاصله، در 19 اردیبهشت، سخنگوی دولت به سازمان برنامه و بودجه گفت که سریع‌تر نتیجه کارگروه را به دولت اعلام کند. در 30 اردیبهشت، دوباره در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان و برنامه تاکید شد که نتیجه کارگروه اعلام شود. اصل این طرح قیمت‌ها قبل از دوره جدید سازمان و برنامه مطرح شده است و وزیر نفت جلسات متعددی با شرکت‌های پتروشیمی داشته تا رضایت آنان را بگیرد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا