بورس

از شفافیتی که نیست تا بی‌اطلاعی ناشران از نامه آقای مخبر / اینجا بورس تهران است!

[ad_1]

به گزارش اقتصادآنلاین، در نامه منتشر شده در فضای مجازی در جلسه هیات وزیران در تاریخ ۱۴۰۱/۲/۱۷ افزایش ۴۰ درصدی سقف نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به نرخ ۷ هزار تومان به تصویب رسیده است.

بله ۵۵ روز قبل افزایش نرخ خوراک به تصویب دولت رسیده است و امروز صدای آن در آمده است و بازار سهام در این مدت در کما بوده است.

در اولین روز بعد از تصویب افزایش نرخ خوراک شاخص کل بورس اوراق بهادار یکی از سیاه ترین روزهای معاملاتی خود را پشت سر گذاشت و با ریزش بیش از ۱۲۰ هزار واحدی همراه شد.

ریزشی که هیچکس دلیل شدت آن را نمی‌دانست و همه در آن روز دنبال دلیل برای قفل شدن بازار در صف فروش بودند فارغ از آنکه برای یافتن دلیل باید رانت داشته باشند و نه قدرت تحلیلی!

بورس تهران درحالی ۲ ماه گذشته با کاهش قیمت‌ها روبه‌رو بوده است که در این مدت انتشار نامه ایران خودرو مبنی بر توقف خط تولید و همچنین انتشار نامه امروز مبنی بر افزایش نرخ خوراک حاکی از یک شکاف اطلاعاتی مهم بین سهامداران خرد و شرکت‌ها و افراد وابسته به ارگان‌های دولتی‌ می‌باشد.

در روز ۱۸ اردیبهشت  و ریزش سنگین بورس آن را دوشنبه سیاه نامیدیم اما به نظر امروز سیاه‌ترین روز در تقویم سرمایه گذاری کشور باشد روزی  که متوجه می‌شوید افرادی با داشتن رانت اطلاعاتی آوار سهامشان را بر سر سهامدار خرد ریختند و سود کردند و  رفتند!

نقشه بازدهی بازار سرمایه

گزارش بازار 6 تیر

گزارش بازار 6 تیر

گزارش بازار 6 تیر

روند معاملات بازار سهام

گزارش بازار 6 تیر

گزارش بازار 6 تیر

گزارش بازار 6 تیر

گزارش بازار 6 تیر

گزارش بازار 6 تیر

رویدادهای مهم

گزارش بازار 6 تیر

معاملات بورس کالا:

عرضه وکیوم باتوم در بورس

گزارش بازار 6 تیر

عرضه پتروشیمی‌ها در بورس کالا

گزارش بازار 6 تیر

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا