بورس

احتیاط در بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه ۲۵ خرداد از مسیر دلار

[ad_1]

بررسی هسته مرکزی بازار سکه حکایت از آن دارد که در روز های اخیر ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی در بازار فردوسی فاصله معناداری دارد و همین عامل ریسک پذیری خریداران سکه را کاهش داده است. از سوی دیگر سیگنال های مثبت و منفی سیاسی باعث شده قیمت سکه قدرت کافی برای صعود قابل توجه نداشته باشد.
احتیاط در بازار سکه

در معاملات پشت خطی دیشب، قیمت سکه امامی افت و خیز معناداری را ثبت نکرد؛ به نظر می رسد یکی از عواملی که موجب شد سکه بازان در در معاملات پشت خطی دیشب با احتیاط رفتار کنند و تمایل زیادی به خرید نداشته باشند، ترس از کاهش قیمت دلار بود.

قیمت دلار دیشب در محدوده مر حمایتی ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان به کار خود پایان داد؛فعالان بازار معتقدند این محدوده برای اسکناس آمریکایی از اهمیت فراوانی برخورداراست به عقبده معامله گران درصورتی که دلار در روز جاری به واسطه اخبار سیاسی در سراشیبی قرار بگیرد احتمال عقب نشینی قیمت سکه هم وجود دارد.
{
حباب سکه هم بالاتر از کمترین سطح حباب و میانگین هفتگی قرار دارد که نشان می دهد هیجانات کاهشی هنوز بازار ارز و طلا را مورد حمله قرار نداده است، ربع سکه در دور قبلی آزادسازی پول های بلوکه شده خودرو بیشترین بازدهی را در بازار ارز و طلا داشته است بررسی نمودار ربع سکه در میان مدت نشان میدهد که ربع سکه روز قبل خود را به خط روند صعودی که تازه شکسته بود رسانده است که البته اگر در معاملات امروز به پایین ده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بازگردد و کمتر از این محدوده معامله شود مشخص می‌شود بازگشت دیروز ربع سکه صرفا پولبک به خط روند شکسته شده بوده است ربع سکه حمایت ده میلیون تومان و مقاومت ده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش رو دارد که در صورت شکست مقاومت فوق می تواند تا مقاومت ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان پیشروی کند.

۳۵۲۲۰

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا