ارز دیجیتال

موج جدید تقاضا برای بیت کوین دور از ذهن نیست

[ad_1]

بیت کوین پس از دوره‌ عدم اطمینان در بازار، قدرت خود را به نمایش گذاشته است. با افزایش تمایل معامله‌گران به ماندن در بازار، برخی فکر می‌کنند که بیت کوین می‌تواند به عملکرد خوب خود در آینده نزدیک ادامه دهد.

به گزارش والکس و به نقل از ambcrypto، بازیابی مجدد بیت کوین در کوتاه‌مدت، چیزی است که بسیاری از فعالان بازار به آن امیدی ندارند. با این حال، یک تحلیلگر ناشناس با نام مستعار Crazzyblockk اظهار داشته که این امر دور از ذهن نیست.

به گفته‌ این تحلیلگر، وضعیت نسبت سود خروجی مصرف شده (SOPR) این امکان را فراهم می‌کند. SOPR به عنوان یک شاخص احساسات کلان در بازار، میزان سودهای تحقق یافته را که بر روی زنجیره‌ حرکت کرده‌اند اندازه‌گیری می‌کند.

بیت کوین؛ ارائه مزیتی برای هولدرها

مقادیر بالاتر از ۱ در SOPR نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران ارزهای خود را با سود فروختند. از سوی دیگر، مقادیر کمتر از ۱ SOPR به معنی فروش میانگین دارایی‌ها با ضرر است. در زمان نگارش این خبر، ارزش این شاخص بالاتر از ۱ قرار دارد.

با این حال، Crazzyblockk به این نکته شاره می‌کند این شاخص مدتی طولانی در موقعیت فعلی خود باقی مانده است. در واقع، مجموعه‌ داده‌ها نشان می‌دهند که SOPR بیت کوین از ماه مارس ارزش بالای خود را حفظ کرده است.

SOPR بیت کوین

این امر باعث شده تا Crazzyblockk وضعیت فعلی SOPR را با وضعیت آن در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ مقایسه کند.

SOPR بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، به طور پیوسته ارزش خود را در بالای ۱ حفظ کرده بود. به همین دلیل، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به ۲۰ هزار دلار رسید. این تحلیلگر همچنین اشاره کرده که شرایط SOPR در سال ۲۰۱۹ برای ثبت بالاترین قیمت تاریخی بیت کوین (ATH) در سال ۲۰۲۱ حیاتی بود. Crazzyblockk گفت:

زمانی که عدد ۱ در این داده‌ها برای ماه‌های پیاپی حفظ می‌شود و ارزش دارایی‌های هولدرها بالای این سطح حرکت می‌کند، نشان‌دهنده وجود تمایل قوی به باقی‌ماندن در بازار و کسب سود است. چرخه‌های قیمتی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ مثال‌های خوبی برای این امر هستند.

به گفته‌ی این تحلیلگر، احساسات مثبتی در بازار وجود دارد و تقاضای کنونی می‌تواند هرگونه فشار فروش سنگینی را تحمل کند.

بیت کوین به کدام جهت حرکت خواهد کرد؟

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته به تثبیت خود ادامه داده است. با این حال، نسبت اهرم تخمینی (ELR) در حال افزایش است.

ELR به طور معمول نشان می‌دهد چه مقدار اهرم توسط کاربران استفاده می‌شود. این شاخص با تقسیم سود باز (OI) به ذخایر توکن‌ها محاسبه می‌شود. مقادیر پایین ELR نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران در استفاده از اهرم احتیاط می‌کنند.

با این حال، زمانی که ELR افزایش می‌یابد، به معنی استفاده از اهرم‌های سنگین در معاملات مشتقات توسط معامله‌گران است.

ELR بیت کوین

چه پوزیشن لانگ باشد و چه شورت، این افزایش با بحث فوق در مورد احساسات قوی در بازار همخوانی دارد.

علاوه بر این، oinonen_t، یکی دیگر از تحلیلگران CryptoQuant، خاطرنشان کرد که سقوط نقدینگی در بازار تأثیر منفی بر قدرت بیت کوین نداشته است. این تحلیلگر با اشاره به افزایش انباشت و آدرس‌های فعال گفت:

“فشار فروش کنونی از سمت بازارسازان ناشی شده است، که به تازگی تعداد زیادی از آلت کوین‌های مرتبط با بایننس را دامپ، و نقدینگی را نابود کرده‌اند. در مقابل محیط چالش‌برانگیز بازار، شاخص‌های تکنیکالی و فاندامنتالی بیت کوین نشانگر قدرت گرفتن آن هستند.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا