فارکس

قانون گذاران آمریکا خواستار برکناری گری گنسلر، رئیس SEC شدند

[ad_1]

در 12ژوئن، وارن دیویدسون و تام ایمر، از قانون‌گذاران آمریکایی، لایحه‌ای مبنی بر تغییر ساختار کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و برکناری گری گنسلر، رئیس این کمیسیون، ارائه کردند. 

در بیانیه 12 ژوئن، قانونگذاران اعلام کردند که این لایحه با عنوان “قانون تثبیت SEC” ساختار فعلی رگولاتورهای مالی را تغییر می‌دهد و این اطمینان را ایجاد می‌کنده که حفاظت از منافع سرمایه‌گذاران اولویت این سازمان خواهد بود.  

دیویدسون گفت:

“عملکرد مستبدانه رئیس کنونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار، مناسب بازارهای سرمایه ایالات متحده نیست. اکنون زمان اصلاح است و باید جایگزینی برای گری گنسلر، رئیس SEC معرفی شود.”

ایمر، نماینده کنگره گفت:

«سرمایه‌گذاران و صنعت آمریکایی استحقاق نظارت شفاف و مداوم را دارند و نباید تحت تاثیر بازی‌های سیاسی قرار گیرند. قانون تثبیت SEC تغییرات معقولی در پی دارد که به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد، اولویت اصلی SEC محافظت از منافع آنها بوده و جایی برای تصمیمات نامعقول روسای بی پروای این کمیسیون وجود ندارد.

جزئیات لایحه

در لایحه جدید، یک سمت جدید به کمیسیون اضافه می‌شود و مدیر اجرایی را معرفی می‌کند که مسئولیت نظارت بر عملیات روزانه کمیسیون را بر‌عهده دارد. در عین حال همچنان تمامی قواعد، اجرا و اختیارات تحقیق، طی دوره‌های شش، در اختیار مقامات کمیسیون باقی می‌ماند.

این لایحه مقامات را ملزم می‌کند تا قبل از تایید هر گونه اقدام مهم، تحت نظر کمیسیون SEC با هم همکاری داشته باشند. این ساختار، چارچوبی مشابه با کمیسیون انتخابات فدرال را ایجاد خواهد کرد. 

به‌علاوه قانون جدید از وجود بیش از سه کرسی برای مقامات احزاب سیاسی جلوگیری می‌کند و سعی دارد از ناپایداری بازار سرمایه ایالات متحده تحت تاثیر برنامه‌های سیاسی آینده، جلوگیری کند. 

جامعه ارزهای دیجیتال به شدت از رویکرد نظارتی رئیس کنونی SEC، گنسلر، ناراضی بوده و انتقادات فراوانی به وی داشتند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار در زمان ریاست گنسلر، بیش از 60 ارز دیجیتال را غیرقانونی اعلام کرد و اقدامات قانونی خود را علیه شرکت‌های بزرگ رمزارز مانند coinbase و  binance دنبال می‌کند. 

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا