ارز دیجیتال

دامیننس بیت کوین در بازار به ۴۷/۵٪ افزایش یافت

[ad_1]

به گزارش وب‌سایت coinmarketcap.com در تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳، بیت کوین با کسب دامیننس ۴۷/۵ درصدی، بر بازار مسلط شده و بالاترین سطح تسلط در طی یک سال گذشته را به خود اختصاص داده است. در عین حال، دامیننس اتریوم در ۲۰٪ ثابت مانده که نشان می‌دهد افزایش تسلط این دو دارایی رمزارزی در بازار به ضرر سایر ارزهای دیجیتال بوده است.

به گزارش والکس و به نقل از news.bitcoin، تا روز شنبه، ۱۰ ژوئن، بیت کوین با مارکت کپ ۴۹۶ میلیارد دلاری همچنان رهبر بی‌منازع بازار است و ۴۷/۵٪ از کل مارکت کپ ۱/۰۴ تریلیون دلاری اقتصاد کریپتو را به خود اختصاص داده است. با این حال، با توجه به اطلاعات فعلی، بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۳/۳۲٪ و در طی هفته گذشته ۵/۷۹٪ از ارزش خود را نسبت به دلار آمریکا از دست داده است. جالب اینجاست در حالی که بیت کوین به خوبی طوفان را پشت سر گذاشته و قیمت آن تنها کمی افت کرده، اما بسیاری از دارایی‌های رمزارزی برتر، به ویژه آنهایی که در بین ۲۰ توکن اول قرار دارند، از نظر کاهش ارزش ضربه بسیار سخت‌تری را متحمل شده‌اند.

دامیننس بیت کوین

این هفته ۲۰ دارایی‌ رمزارزی برتر افت قابل توجهی داشتند و تعداد انگشت‌شماری از آنها ضرر دو رقمی را تجربه کرده‌اند. BNB ،ADA ،TRX ،SOL ،MATIC ،DOGE ،LTC ،DOT ،AVAX ،SHIB و ATOM بیشترین ضرر را متحمل شدند. در مقایسه با آنها، اتریوم، دومین دارایی رمزارزی محبوب، فقط ۸/۲۹٪ از ارزش خود را از دست داده است. در حالی که دامیننس بیت کوین در تاریخ ۵ ژوئن یک رشد کوتاه‌مدت را تجربه کرد و به حدوداً ۴۷/۱۸٪ رسید، در حال حاضر دامیننس آن حتی بیشتر هم شده و به ۴۷/۵٪ رسیده است. آخرین باری که دامیننس بیت کوین به این اندازه رشد کرده بود، تقریباً به تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۲ بازمی‌گردد که تسلط بیت کوین بر بازار در حدود ۴۷/۴۹٪ قرار داشت.

با وجود اینکه بیت کوین در حال حاضر در بازار رمزارزها حکمرانی می‌کند، اما اتریوم با دامیننس ۲۰ درصدی و مارکت کپ ۲۰۸ میلیارد دلاری توانسته موقعیت خود را حفظ کند. در همین حال، استیبل کوین تتر با مارکت کپ ۸۳/۳۹ میلیارد دلاری، ۷/۹۶٪ از کل مارکت کپ بازار رمزارزها را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است بیت کوین به دامیننس ۵۰ و ۶۰ درصدی که در سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و اوایل ۲۰۲۱ به آنها دست یافته بود، نزدیک نشده است. دامیننس بیت کوین در ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱ به ۴۷/۳۷٪ رسید، اما تا ماه می ۲۰۲۱ به این حد نبوده است. هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد که دامیننس بیت کوین در آینده رشد می‌کند، کاهش می‌یابد یا در سطح فعلی به مسیر خود ادامه می‌دهد.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا