ارز دیجیتال

پیش‌بینی آینده استخراج بیت کوین با ChatGPT!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رمزارزنیوز، یکی از راه‌های تشویق استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، پاداش‌های بلاک است. پس از ماینینگ موفقیت‌آمیز یک بلوک، ماینرها در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین پاداش دریافت می‌کنند اما با هر چرخه هاوینگ (halving)، پاداش بلوک ۵۰٪ کاهش می‌یابد.

سقوط آزادغیرمنتظره رمز ارزها/ بیت کوین قسر در رفت!

به عنوان مثال، پس از هاوینگ در سال ۲۰۲۴، ماینرها برای استخراج موفقیت‌آمیز یک بلوک، تقریباً ۳.۱۲۵ بیت کوین دریافت خواهند کرد.

طبق پیش‌بینی ChatGPT، پایان استخراج بیت کوین در حدود سال ۲۱۴۰ است. پس از استخراج تمام توکن‌های بیت کوین، دیگر هیچ پاداشی برای استخراج‌کنندگان بیت کوین توزیع نخواهد شد.

ماینرها تنها از طریق کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین پاداش خواهند گرفت. در کنار اتکا به کارمزد تراکنش، استخراج‌کنندگان به دلیل افزایش رقابت باید تجهیزات خود را توسعه دهند.

در میان احتمالات مختلف، ChatGPT معتقد است که ماینرها ممکن است گزینه‌های جایگزین ارزهای دیجیتال را برای جست‌وجوی فرصت‌های استخراج سودآور بررسی کنند.

بیت کوین در نهایت یک توکن تورمی نخواهد بود و عرضه آن ثابت می‌ماند. به همین دلیل، ChatGPT معتقد است که می‌تواند مانند طلا به عنوان یک ذخیره ارزش عمل کند.

علاوه بر این، ربات چت حدس می‌زند که سال ۲۱۴۰ سالی است که هم با پایان تورم بیت کوین و هم با کمبود دارایی مطابقت دارد. بنابراین، با افزایش تقاضا و کمبود آشکار دارایی، قیمت آن می‌تواند به مقادیر غیرقابل تصوری برسد.

پیش‌بینی بورس فردا 21 خرداد 1402 / قفل شاخص کل شکسته شد

مؤسسات مختلف مانند Ark Invest پیش‌بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۳۰، قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار برسد و پس از آن ممکن است قیمت بیت کوین از ۱ میلیارد دلار فراتر رود.

هوش مصنوعی ChatGPT می‌گوید بیت کوین ممکن است تا سال ۲۱۰۰ به ۱ میلیارد دلار و تا سال ۲۱۴۰ به ۱۰ میلیارد دلار برسد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا