ارز دیجیتال

انباشت استیل‌کوین‌ها توسط نهنگ‌های ارز دیجیتال برای خرید در ریزش بعدی

داده‌های جدید بخش استیبل‌کوین فضای ارزهای دیجیتال که از بلاک چین اتریوم بدست آمده، نشان می‌دهد که نهنگ‌های ارزهای دیجیتال در طی تلاطم اخیر از بازار خارج نشده‌اند، بلکه بر روی استیل کوین‌ها سرمایه‌گذاری کردند، و در حاشیه منتظر ماندند.

طبق گزارش‌های اخیر کوسه‌ها و نهنگ‌های استیبل کوین دارندگانی که بین 100 هزار تا 10 میلیون دلار استیبل کوین دارند افزایش یافته‌اند.

آن‌ها دارایی‌ خود را به شکل استیبل‌کوین ذخیره کردند و منتظر زمان مناسب برای ورود به بازار هستند. نهنگ‌های دارای تتر، یواس‌دی و دای به ترتیب شاهد افزایش 40 درصدی، 37 درصدی و 40 بوده‌اند که نشان می‌دهد این سهامدارای اصلی حاضر به خروج از بازار ارزهای دیجیتال نیستند.

این روندهای انباشت ثابت باقی مانده‌اند و هیچ افزایش قابل توجهی در معاملات عمده استیبل‌کوین‌ها وجود ندارد نشان دهنده حرکت ناگهانی باشند. اگر چنین حرکتی رخ دهد، به ویژه در زمان بازار نزولی می‌تواند شاخص قوی از پایین بودن بازار باشد.

یکی از پیشرفت‌های جالب توجه، حرکت استیبل‌کوین‌های غیرفعال است. وقتی میانگین سن دلارهای سرمایه‌گذاری شده در یک دارایی کاهش یابد، می‌تواند نشان دهنده حرکت قریب‌الوقوع از آدرس‌های قدیمی‌تر باشد. براساس گزارش این شرکت، این می‌تواند نشانه جرقه در بازار و خریدهای عمده بیت کوین و یا آلت کوین‌ها باشد.

تحلیلگران Santiment می نویسند USDC نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از حرکت خفته در پایان ماه مه نشان داده است. با این حال، این فعالیت در مقایسه با انفجار جنبش استیبل کوین در اواسط ماه مارس، که به عنوان یک کاتالیزور برای رالی طولانی مدت گاو نر عمل کرد، کم‌رنگ کمتر است.

با وجود برخی کاهش های اخیر در ارزش بازار استیبل کوین، به نظر نمی رسد که کوسه‌ها و نهنگ‌ها مقصر باشند. در واقع، داده‌ها نشان می دهد که این سهامداران کلیدی بازار هستند آماده‌اند تا در زمان مناسب به پیشبرد بازار کریپتو کمک کنند.

همانطور که CryptoGlobe گزارش داد، کل سرمایه بازار بخش استیبل کوین در فضای ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود از سپتامبر 2021 در ماه مه رسیده است و چهاردهمین ماه متوالی کاهش خود را نشان می دهد، زیرا تا 23 مه 0.45 درصد کاهش یافته و به 130 میلیارد دلار رسیده است.

طبق آخرین گزارش CCData’s Stablecoins & CBDCs، حجم معاملات استیبل کوین در این ماه با 40.6 درصد کاهش به 460 میلیارد رسید که کمترین حجم معاملات ماهانه از دسامبر 2022 را به ثبت رساند این به معنی است که بازار توانایی جذب سرمایه جدید را ندارد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا