ارز دیجیتال

عجیب ولی واقعی؛ نسبت بیت کوین به شاخص VIX رالی انفجاری را نشان می‌دهد!

VIX در حال حاضر موضوع داغ مباحث مالی است و به یکی از پایین‌ترین سطوح خود رسیده است. در نگاهی غیرمرسوم به بیت کوین و نسبت آن در برابر VIX، نمودار به این اشاره دارد که بازار کریپتو در آستانه یک رالی انفجاری است.

بازار کریپتو تحت فشاری SEC و آماده انفجار

قیمت بیت‌کوین در حال کاهش است و کریپتو به خاطر فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال فروپاشی است. SEC مجموعه ای از اقدامات اجرایی را علیه بایننس و کوین بیس انجام داد و چندین آلت‌کوین برتر را به‌عنوان اوراق بهادار معرفی کرد. فشار فروش وحشت ناشی از آن، بیت‌کوین را برای افزایش قیمت با مشکل مواجه کرده است.

با این حال، اگر از نموداری BTCUSD معمولی خود به حالت BTCUSD در مقابل VIXتغییر دهید. نسبت بین دو نمودار کاملا دید متفاوتی از نمودار تتر را بیان می‌کند.

نمودار زیر نشان می‌دهد که BTCUSD/VIX تقویت بخش BTCUSD را نشان می‌دهد. این با کاهش شاخص نوسانات منطقی است. در گذشته کاهش VIX و افزایش BTCUSD به معنای یک رالی صعودی بزرگ است.

BTCUSD VIX 2023 06 09
چارت بیت کوین به شاخص Vix

چرا نسبت بیت‌کوین به VIX به معنای یک حرکت عظیم است

 VIX نوسانات بازار را نشان می‌دهد. به ندرت برای مدت طولانی کم می‌ماند. افزایش سطح VIX اغلب به معنای ترس از بازارهای مالی ریسک است. اما سطوح پایین نشان‌دهنده ترس کم در بازار، در نهایت از ایده افزایش بیشتری دارایی‌های ریسک حمایت کند.

نسبت BTCUSD/VIX نیز در مقاومت بالایی است که قبلا به‌عنوان پشتیبانی حفظ نمی‌شد. بازگرداندن آن به بالاتر از سطح می‌تواند به بازار کریپتو فشار لازم را بدهد. شکست در عبور از مقاومت در این سطح می‌تواند نتیجه شکست BTCUSD یا حرکت بزرگ بالاتر در VIX  باشد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا