ارز دیجیتال

توقف واریز دلار به Binance.US؛ برداشت دیگر ارزهای فیات هم ممکن است متوقف شود

Binance.US اعلام کرده که واریز دلار آمریکا به این پلتفرم به حالت تعلیق درآمده و به مشتریان خود گفته که از تاریخ ۱۳ ژوئن، کانال‌های برداشت فیات (دلار آمریکا) به صورت موقت تعطیل خواهند شد.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، در تاریخ ۹ ژوئن، Binance.US اعلام کرد که به دلیل “تاکتیک‌های بسیار خصمانه و تهدیدآمیز” کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، مجبور شده چنین اقداماتی را انجام دهد.

این شرکت برای حفاظت از مشتریان و پلتفرم خود، تصمیم گرفته که سپرده‌گذاری دلار آمریکا را متوقف کند. علاوه بر این، Binance.US “به مشتریان خود گفته که شرکای بانکی آنها در حال آماده‌سازی خود برای تعطیلی کانال‌های برداشت فیات (دلار آمریکا) به صورت موقت، از تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳ هستند.”

توییت بایننس دات یو اس

این شرکت افزوده که قصد دارد به یک صرافی صرفاً برای ارزهای دیجیتال تبدیل شود، اما نسبت یک به یک را برای دارایی‌های مشتریان حفظ می‌کند.

Binance.US در اطلاعیه‌ای هشدار داده که هرگونه توقف در پردازش برداشت‌های آتی “ممکن است ناشی از حجم بالا و تعطیلی بانک‌ها در آخر هفته باشد”.

Binance.US تأیید کرد که معاملات، قراردادهای استیکینگ، سپرده‌گذاری و برداشت‌های ارزهای دیجیتال همچنان به صورت کامل فعال هستند.

به دلیل “عملیات ایدئولوژیکی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه صنعت دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده”، Binance.US و شرکای بانکی این شرکت با چالش‌هایی روبرو شده‌اند. رفتار این شرکای بانکی نشان می‌دهد که آنها قصد دارند مسیرهای دسترسی فیات خود را با این صرافی قطع کنند.

Binance.US اعلام کرد که سپرده‌گذاری دلار آمریکا از تاریخ ۹ ژوئن متوقف شده و جفت‌های معاملاتی دلار آمریکا در هفته آینده حذف خواهند شد. با این حال، این صرافی از جفت‌‌های معاملاتی تتر پشتیبانی خواهد کرد. Binance.US اعلام کرد که دلارهای باقیمانده در این صرافی ممکن است به استیبل کوین تبدیل شوند که بتوان آنها را به صورت آنچین برداشت کرد.

جفت‌های بیت کوین و busd

Binance.US در تاریخ ۸ ژوئن، هشت جفت ارز بیت کوین و دو جفت ارز BUSD را از پلتفرم خود حذف کرد و گفت که خدمات OTC Trading Portal متوقف شده است. در اوایل ماه می، بیت کوین با قیمت کامل در این صرافی معامله می‌شد.

در تاریخ ۶ ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دستور فوری برای مسدودسازی دارایی‌های Binance.US صادر کرد. یک روز بعد، این شرکت به مشتریان خود تضمین داد که دارایی‌های آنها در جای امنی نگهداری می‌شوند و اضافه کرد که این پلتفرم به طور کامل فعال است و بخش واریز و برداشت به مانند گذشته عمل می‌کند.

Cointelegraph در ماه آوریل گزارش داد که Binance.US در تأمین شرکای بانکی خود با مشکلاتی روبرو بوده است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا