ارز دیجیتال

پلتفرم معاملاتی رابین‌هود این 3 رمزارز برتر را از لیست خود حذف می‌کند!

Robinhood، یک پلتفرم معاملاتی محبوب در آمریکا، به مشتریان خود اطلاع داده است که پشتیبانی از برخی ارزهای دیجیتال که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به عنوان “اوراق بهادار” طبقه بندی شده‌اند، متوقف خواهد شد.

توکن‌های تحت تأثیر عبارتند از Solana (SOL)، Polygon (MATIC) و Cardano (ADA) که برداشت‌ها در 26 ژوئن 2023 و معاملات در 27 ژوئن 2023 متوقف خواهند شد.

این تصمیم رابین‌هود پاسخی به سرکوب نظارتی بر صرافی‌های ارزهای دیجیتال است که نمونه‌ای از شکایت‌هایی است که بایننس و کوین‌بیس به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده با آن مواجه شده‌اند. هدف رابینهود اطمینان از انطباق با الزامات SEC و محافظت از خود در برابر اقدامات قانونی احتمالی است.

توجه به این نکته مهم است که این اقدام فقط SOL، MATIC و ADA را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط Robinhood همچنان قابل معامله و برداشت در پلتفرم خواهند بود. بررسی دقیق SEC بر مبادلات ارزهای دیجیتال بخشی از یک تلاش گسترده‌تر برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال است که به سرعت در حال رشد است. در حالی که بیت‌کوین و اتریوم به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی نمی‌شوند، توکن‌های خاصی که از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) فروخته می‌شوند، چنین تلقی می‌شوند و مشمول الزامات نظارتی مانند اوراق بهادار سنتی هستند.

این صنعت به دقت مشاهده خواهد کرد که سایر صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی چگونه به سرکوب ارزهای دیجیتال تعیین شده توسط SEC پاسخ می‌دهند. تصمیم رابین‌هود احتمالاً به عنوان یک تحول مهم در بحث نظارتی جاری پیرامون ارزهای دیجیتال و نقش آنها در چشم انداز مالی تلقی می‌شود.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا