ارز دیجیتال

تلاش SEC برای محدود کردن فعالیت‌های بایننس و Coinbase باعث افزایش ۴۴۴ درصدی حجم معاملات DeFi شده است

در ۴۸ ساعت گذشته، حجم معاملات متوسط در سه صرافی غیرمتمرکز (DEX) برتر با ۴۴۴ درصد رشد، به شدت افزایش یافته، زیرا سرمایه‌گذاران رمزارزی تحت تاثیر اقدامات حقوقی اخیر رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده علیه صرافی‌های رمزارزی کوین بیس و بایننس قرار گرفته‌اند.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از کوین گکو (CoinGecko)، حجم کل معاملات روزانه در صرافی‌های غیرمتمرکز Uniswap v3 (Ethereum) ،Uniswap v3 (Arbitrum) و PancakeSwap v3 (BSC) – که ۵۳٪ از کل حجم معاملات DEX در ۲۴ ساعت گذشته را تشکیل می‌دهند – از ۵ ژوئن تا ۷ ژوئن بیش از ۷۹۲ میلیون دلار افزایش یافته است.

حجم معاملات

علاوه بر این، حجم معاملات در Curve، صرافی غیرمتمرکزی که امکان معامله استیبل کوین‌ها را فراهم می‌کند، ۳۲۸ درصد رشد کرده است. در لحظه نگارش این خبر، بخش قابل توجهی از فعالیت معاملاتی در Curve مربوط به معامله استیبل کوین‌های پگ شده با دلار آمریکا یعنی USD Coin و تتر بوده است.

حجم معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز در هنگام افزایش قیمت میم کوین‌ها در ماه می، به طور موقت از حجم معاملات Coinbase پیشی گرفت. سرمایه‌گذاران رمزارزی برای خرید میم کوین‌هایی همچون پپه (PEPE) و Turbo (TURBO) به Uniswap و چندین پروتکل غیرمتمرکز دیگر هجوم بردند زیرا این توکن‌ها در صرافی‌های متمرکز بزرگ لیست نشده بودند.

با افزایش حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز، خروجی‌های خالص – اختلاف بین ارزش دارایی‌های وارد و خارج شده از صرافی – در بایننس به ۷۷۸ میلیون دلار رسید. خروجی خالص فعلی هنوز هم کمتر از مجموع ذخایر این صرافی است. در لحظه نگارش این مطلب، موجودی استیبل‌ کوین بایننس به بیش از ۸ میلیارد دلار می‌رسد.

توییت نانسن

افزایش هیجانات بازار زمانی به وقوع پیوست که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک سری اقدامات حقوقی در برابر صرافی‌های رمزارزی انجام داد. در تاریخ ۶ ژوئن، SEC اتهاماتی از جمله عرضه اوراق بهادار ثبت نشده و فعالیت به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت نشده به شرکت Coinbase وارد کرد.

یک روز قبل، در تاریخ ۵ ژوئن، SEC به صرافی بایننس، Binance.US و مدیرعامل بایننس، چانگ‌ پنگ ژائو (CZ) نیز اتهامات مشابهی را وارد و دادخواستی را علیه این آنها ثبت کرد. SEC مدعی بود که بایننس به عنوان یک صرافی اوراق بهادار ثبت نشده فعالیت کرده و به همین دلیل حضورش در ایالات متحده عملاً غیرقانونی است. طبق این اتهامات، از چانگ‌ پنگ ژائو به عنوان یک “فرد سلطه‌جو” شکایت شده است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا