ارز دیجیتال

رئیس فعلی SEC در سال ۲۰۱۹ به بایننس پیشنهاد مشاوره داده بود

[ad_1]

وکلای منافع صرافی رمزارزی بایننس و بنیانگذار آن چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، ادعا کرده‌اند که گری گنسلر، رئیس SEC، یک بار به بایننس پیشنهاد داده بود که به عنوان مشاور در این شرکت خدمت کند.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، به گزارش CNBC در تاریخ ۷ ژوئن، اسنادی که توسط SEC در این تاریخ به ثبت رسیده بود، نشان می‌دهند که وکلای شرکت‌های Gibson & Dunn و Latham & Watkins ادعا کرده‌اند که گری گنسلر در مارس ۲۰۱۹ پیشنهاد فعالیت به عنوان مشاور در صرافی بایننس را داده است.

با این حال، گزارش قبلی Wall Street Journal در ماه مارس نشان می‌دهد که بایننس خودش اولین بار در سال ۲۰۱۸ به گری گنسلر برای دریافت خدمات مشاوره مراجعه کرده است.

به گزارش WSJ که پیام‌ها و اسنادی را از سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ منتشر کرده، الا ژانگ (Ella Zhang)، رئیس بخش سرمایه‌گذاری خطرپذیر بایننس در آن زمان، و هری زو (Harry Zhou)، هم‌بنیانگذار شرکت Koi Trading که بایننس در آن سرمایه‌گذاری کرده بود، در اکتبر ۲۰۱۸ برای پیشنهاد سمت مشاور با گری گنسلر ملاقات کردند. گری گنسلر مدتی بعد آن پیشنهاد را رد کرد.

علاوه بر این، WSJ در‌ گزارش خود ادعا می‌کند که شرکت‌های خصوصی متعددی در زمانی که گری گنسلر در MIT تدریس می‌کرده، برای پیشنهاد سمت مشاور به او مراجعه کرده‌اند، اما او تمامی این پیشنهادات را رد کرده است.

جو بایدن (Joe Biden)، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در فوریه ۲۰۲۱ گری گنسلر را برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار نامزد، و او در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱ برای این سمت سوگند یاد کرد.

او پیش از پیوستن به کمیسیون بورس و اوراق بهادار، پروفسور اقتصاد و مدیریت جهانی در مدرسه مدیریت اسلون دانشگاه MIT بود. از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، او به عنوان رئیس کمیسیون حفاظت از مصرف‌کننده مالی مریلند خدمت کرده است.

در تاریخ ۵ ژوئن، SEC یک دادخواست قضایی علیه بایننس تشکیل داد و این صرافی را به عدم ثبت نام به عنوان یک صرافی اوراق بهادار و فعالیت غیرقانونی در ایالات متحده متهم کرد. این رگولاتور مالی در مجموع ۱۳ اتهام از جمله ارائه‌ و فروش‌ ثبت نشده توکن‌های بایننس کوین (BNB) و Binance USD، و همچنین برنامه استیکینگ غیرقانونی، علیه این صرافی رمزارزی مطرح کرده است.

در تاریخ ۷ ژوئن، بایننس از طریق شبکه‌های اجتماعی چینی خود بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که با وجود اقدامات نظارتی افزایش یافته علیه آن، با سایر صرافی‌های رمزارزی تفاوت دارد.

در این بیانیه، بایننس ادعا کرد که آدرس‌های کیف پول آن شفاف هستند و این صرافی هرگز “اموال مشتریان را به حساب دیگری منتقل نمی‌کند”. علاوه بر این، بایننس ادعا کرد که هرگز “کمک‌های مالی بزرگی” به نامزدهای سیاسی ارائه نمی‌دهد و همچنین “حمایت‌های هنگفتی” از نهادهای سرگرمی و رسانه‌ای انجام نداده است – اشاره‌ای ضمنی به روش‌های بکار گرفته شده توسط صرافی رمزارزی FTX که اکنون منحل شده است.

در همان روز، چانگ پنگ ژائو در توییتر خود بحثی را آغاز کرد و گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار هرگز علیه FTX اقدام قضایی نکرده است، با وجود اینکه گری گنسلر در مصاحبه‌ای گفته بود که بین این دو شرکت مشابهات زیادی وجود دارد.

توییت ژائو

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا