ارز دیجیتال

حجم معاملات صرافی‌های متمرکز به کمترین مقدار ۴ سال اخیر رسیده است

[ad_1]

با افزایش فشار نظارتی از سوی مقامات و قانونگذاران ایالات متحده، حجم معاملات صرافی‌های متمرکز به کمترین سطح چهار سال گذشته خود رسیده است.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، طبق گزارشی که در تاریخ ۷ ژوئن توسط شرکت تحلیلی کریپتوگرافی CCData منتشر شده، حجم کل معاملات اسپات و مشتقات در ماه می نسبت به ماه قبل ۱۵/۷ درصد کاهش یافته و این دومین ماه پیاپی است که فعالیت معاملاتی در بازارهای رمزارزی کاهش می‌یابد.

اطلاعات ارائه شده در این گزارش تا پایان ماه می‌باشد و دعاوی اخیر SEC علیه کوین بیس (Coinbase) و بایننس هیچگونه تاثیری روی آنها نداشته است.

حجم اسپات

CCData اشاره کرده بین تمام شرکت‌های بزرگی که کاهش حجم معاملات را تجربه کرده‌اند، صرافی بایننس بیشترین آسیب را دیده است.

در ماه می، بایننس سهم بازار زیادی را از دست داد و مجموعاً ۴۳ درصد از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار داشت. سهم بازار بایننس نسبت به بالاترین سطح آن در ماه فوریه که ۵۷ درصد بود کاهش یافته است. این سومین ماه پیاپی است که سهم بازار بایننس کاهش می‌یابد.

در این گزارش اشاره شده که علت عمده‌ این کاهش را می‌توان به حذف بایننس از معاملات بدون کارمزد برای جفت‌های معاملاتی با USDT نسبت داد، اما توجه به این موضوع نیز لازم است که این صرافی بدون شک تحت فشار نظارتی افزایش یافته از سوی مقامات و نظارت‌کنندگان در ایالات متحده قرار گرفته است.

سهم بازار صرافی‌های غیرمتمرکز

بزرگترین ذینفعان کاهش تسلط بایننس، صرافی‌ بای بیت، Bullish  و BitMEX بودند که سهم بازار هرکدام بین ماه‌های مارس و می بیش از ۱ درصد افزایش یافته است.

در تاریخ ۵ ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه بایننس و مدیرعامل آن چانگ‌ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) دادخواستی را به دلیل فعالیت به عنوان یک صرافی اوراق بهادار و ارائه اوراق بهادار ثبت نشده، ارائه داد. در عرض ۲۴ ساعت پس از این اقدام، سرمایه‌ خروجی از بایننس به بیش از ۷۷۸ میلیون دلار رسید، اما این شرکت به مردم تضمین داده که خطری دارایی‌های آنها را تهدید نمی‌کند.

۴۸ ساعت بعد، میانگین حجم معاملات در سه صرافی غیرمتمرکز (DEX) برتر ۴۴۴ درصد افزایش یافت.

علیرغم کاهش حجم کلی معاملات – بیشتر به دلیل معاملات اسپات – سهم بازار مشتقات در صرافی‌های متمرکز افزایش یافت و رکورد جدیدی را ثبت کرد.

طبق این گزارش، بازار مشتقات در صرافی‌های متمرکز در حال حاضر ۷۹/۵ درصد از کل بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهد که نسبت به ماه آوریل ۱/۲ درصد افزایش داشته است. با این حال، حجم کل معاملات مشتقات در ماه می ۱۴/۴ درصد کاهش یافته است.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا