ارز دیجیتال

دو کوآن ممکن است هم در کره جنوبی و هم در آمریکا به زندان محکوم شود

با توجه به گفته یکی از دادستان‌های ارشد کره جنوبی که در رأس تحقیقات فروپاشی ترا قرار دارد، هم‌‌بنیانگذار و مدیرعامل Terraform Labs، دو کوآن (Do Kwon)، ممکن است در ایالات متحده و کره جنوبی به چندین مجازات محکوم شود.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، پس از تایید پیشنهاد وکیل دو کوآن توسط دادگاهی در تاریخ ۵ ژوئن، او در حال حاضر در مونته‌نگرو به قید وثیقه در حبس خانگی به سر می‌برد. تا زمانی که درباره استرداد مجرمین تصمیم‌گیری شود، هم او و هم هان چانگ-جون (Han Chang-Joon)، سرپرست مالی شرکت Terraform Labs، باید در اقامتگاه قانونی چانگ-جون در مونته‌نگرو بمانند.

دان سونگان (Dan Sunghan) در گفتگو با بلومبرگ اعلام کرد که استرداد دو کوآن به کره جنوبی “در صورت برقراری عدالت یا جبران خسارت قربانیان، منطقی‌تر به نظر می‌رسد.”

دادستان کره جنوبی

به گفته دان سونگان، بیشتر بخش‌های ابتدایی تحقیقات درباره فروپاشی اکوسیستم ترا در کره جنوبی انجام شده است. او همچنین ادعا کرده که مقامات محلی به دلیل دسترسی به شواهد بیشتر نسبت به همتایان آمریکایی خود، در این مورد اطلاعات گسترده‌تری دارند.

کارآمدترین روش برای دستیابی به عدالت، انجام تحقیقات و برگزاری دادگاه در کره جنوبی است.

دان سونگان همچنین تأکید کرد که مقامات کره جنوبی پیش از این چندین تن از هم‌دستان دو کوآن را متهم کرده‌اند.

با این حال، وقتی از دان سونگان درباره احتمال مواجهه دو کوآن با دادگاه هم در ایالات متحده آمریکا و هم در کره جنوبی پرسیده شد، او باور داشت که “چنین سناریویی نیز یک گزینه محسوب می‌شود”. او توضیح داد زمانی که یک متهم برای برخی از جرائم در یکی از حوزه‌های قضایی محاکمه نشده باشد، ممکن است مشمول مجازات‌های متعدد فرامرزی شود.

سونگان گفت که اگر مقامات کره جنوبی، کوآن را به خاطر تمام جرایمش در ایالات متحده متهم نکنند، او ممکن است پس از گذراندن دوران محکومیت خود در کره جنوبی که می‌تواند بیش از ۴۰ سال باشد، برای محاکمه به ایالات متحده فرستاده شود.

دادستان انتظار دارد که حکم دو کوآن “طولانی‌ترین حکم صادر شده در کره جنوبی باشد.” کیف پول سرد دو کوآن که گفته می‌شود شامل ۱۰ هزار بیت‌ کوین است، همچنان قابل پیگیری نیست.

دان سونگان تأیید کرد که مقامات مربوطه می‌توانند جابجایی دارایی از کیف پول مذکور را ببینند، اما مقصد آنها و روش برداشت سرمایه‌ همچنان نامشخص باقی می‌ماند.

دان سونگان گفت:

این بزرگترین کلاهبرداری مالی یا کلاهبرداری اوراق بهادار مالی محسوب می‌شود که تا به حال در کره جنوبی رخ داده است.

توییتی درباره کوآن

دو کوآن در تاریخ ۲۳ مارس پس از تلاش برای خروج از مونته‌نگرو با استفاده از اسناد جعلی، توسط مقامات این کشور بازداشت شد. اندکی پس از این اتفاق، هم ایالات متحده و هم مقامات کره جنوبی درخواست انتقال او به کشورهای خود را ارائه دادند. به گفته دان سونگان، پردازش برخی از‌ درخواست‌های استرداد می‌تواند تا نه ماه به طول بی‌انجامد.

در همین حین، پس از بالا گرفتن تب نبرد قانونی صرافی رمزارزی بایننس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مقامات کره جنوبی بررسی قراردادهای استحصال بایننس در این کشور را آغاز کردند.

یک گزارش محلی نشان می‌دهد که ناظر مالی کره جنوبی – کمیته خدمات مالی – در حال بررسی تحصیل دارایی‌های بایننس از یک پلتفرم معاملاتی رمزارزی محلی به نام Gopax است.

کمیته خدمات مالی در بررسی قرارداد Gopax به این نکته اشاره کرده که نقض قانون اوراق بهادار بایننس و درخواست‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای مسدود کردن دارایی‌های Binance.US، پذیرش درخواست تحصیل دارایی را در این بازه زمانی دشوار می‌کند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا