بورس

تسهیلات بانک های خصوصی را هیات مدیره مصوب می کند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، کورش پرویزیان، رئیس شورای عالی کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در برنامه تلویزیونی اظهار کرد: تسهیلات پرداختی به کارمندان بانک‌های خصوصی بر اساس مصوبه‌ی هیأت مدیره‌ی این بانک‌ها است.

گفتی است بر اساس قانون بودجه امسال بانک مرکزی موظف شده است تا پایان فروردین آئین نامه پرداخت تسهیلات به کارمندان بانک‌ها را تدوین و به شبکه بانکی ابلاغ کند؛ آئین نامه‌ای که با وجود گذشت حدود ۵۰ روز از پایان مهلت آن هنوز به شبکه بانکی ابلاغ نشده است.

همان طور رئیس شورای عالی کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی اعلام کرده است بانک‌های خصوصی بر مبنای مصوبه هیأت مدیره خود به کارکنان تسهیلات پرداخت می‌کنند؛ هیأت مدیره‌ای که خودشان از کارمندان و احتمالاً متقاضیان وام خواهند بود.

این سازوکارهای تبعیض آمیز در روزها اخیر تذکر رئیس جمهور را هم به همراه داشته و ابراهیم رئیسی ضمن مخالفت با هرگونه رویه خلاف عدالت و تبعیض‌آمیز، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی را مأمور کرده چنانچه آئین‌نامه‌ای وجود دارد که برای کارکنان بانک‌ها تسهیلات ویژه و غیرمتعارفی در نظر گرفته، مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفته و به مردم اطلاع‌رسانی شود.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا