ارز دیجیتال

بایننس کوین در خطر؛ احتمال بالای لیکوئید شدن 200 میلیون دلار BNB در روزهای آینده!

BNB  یکی از ارزهای دیجیتال با عملکرد برتر در سال‌های اخیر بوده است و ارزش آن از زمان عرضه آن در سال 2017 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه Binance.US باعث ریزش قیمت این رمزارز شد.

در حال حاضر BNB با قیمت 260 دلار معامله می‌شود و در 24 ساعت و 7 روز گذشته بیش از 7 درصد و 14 درصد کاهش یافته است. این کاهش به‌خاطر شکایت اخیر بوده است.

اگر قیمت به 220 دلار برسد احتمال لیکویید 200 میلیون دلاری در سازمان خودمختار غیرمترکز ونوس وجود دارد.

ونوس DAO یک سازمان جامعه محور که بر پروتکل ونوس، که پلتفرم وام دهی و استقراض غیرمتمرکز که بر روی زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده است، اداره می‌شود. پروتکل ونوس به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را قرض بگیرند و وام دهند و از دارایی‌های خود سود کسب کنند.

به گفته محقق DeFi Ignas، این سوءاستفاده در 7 اکتبر 2022 رخ زمانی که یک مهاجم 2 میلیون BNB را ضرب کرد و 900000 BNB را به‌عنوان وثیقه به ونوس سپرده بود. آن‌ها سپس دارایی‌های دیگری از ونوس قرض گرفتند تا آنجا که ممکن است پولشویی کنند. این تنها بزرگترین لیکویید بالقوه در تمام امور مالی غیرمتمرکز است و قابل بسته شدن نیست.

پس از این اکسپلویت، زنجیره BNB برای ارتقای شبکه متوقف شد و هک پل بایننس اکنون به عنوان سومین هک بزرگ شناخته می‌شود. هر سه هک برتر، اکسپلویت‌های پل زنجیره‌ای بوده‌اند که آسیب‌پذیری‌های اکوسیستم DeFi را نشان می‌دهد.

برای جلوگیری از هرگونه لیکویید آبشاری، BNB Chain خود این موقعیت را انحلال خواهد کرد با این حال خبر خوب این است که ونوس DAO به لیست سفید BNB Chain به‌عنوان تنها انحلال دهنده آدرس بهره‌بردار BNB رای داده است. این حرکت باید به جلوگیری از هرگونه اختلال بیشتر در بازار و ایجاد ثبات در بازار کمک کند.

شرکت تحقیقات  بلاک چین و داده Nansen گزارش داده است که جریان خروجی خالص از صرافی‌های اصلی بایننس و کوین بیس در 24 ساعته گذشته پس از انتشار خبر شکایت SEC علیه کوین بیس کاهش یافته است. خروجی‌ها به‌ترتیب 491.9 میلیون دلار و 105.3 میلیون دلار رسید.

این برخلاف وضعیت 24 ساعت پس از شکایت کمیسیون بورس اوراق بهادار بایننس است، زمانی که جریان خالص بایننس 78 میلیون دلار مثبت بود. با این حال پس از اینکه SEC آمریکا دستور مسدود کردن دارایی‌های بایننس در آمریکا را داد، جریان خالص بایننس منفی شد و به 123.6 میلیون دلار کاهش یافت.

کاهش جریان خروجی خالص از بایننس و کوین‌بیس نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران با توجه به اقدامات قانونی SEC علیه صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال محتاط‌تر می‌شوند. شکایت SEC علیه کوین بیس، به ویژه، نگرانی‌هایی را در مورد بررسی‌های نظارتی که صنعت کریپتو با آن مواجه است، به‌وجود آورده است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا