فارکس

شاخص نزدک بدترین روز معاملاتی را در یک ماه گذشته تجربه کرد  

بازار سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه به شکلی ناامید کننده به کار خود پایان داد؛ زیرا سهام نزدک پس از افزایش شدید دچار نزول شد. سرمایه‌گذاران در آستانه گزارش تورم مصرف‌کننده در هفته آینده و نشست کمیته سیاست پولی فدرال رزرو تا حد زیادی محتاط بودند.

نزدک بدترین روز خود از 25 آوریل را به ثبت رساند و با 1.29 درصد سقوط در 13,104.90 واحد به کار خود پایان داد. این شاخص که متشکل از سهام‌های فناوری است قدرت صعود خود را از دست داد و تحت تاثیر جو کلی بازار قرار گرفت. سهام آمازون بیش از 4 درصد ریزش کرد، در حالی که آلفابت (google) و مایکروسافت هر کدام بیش از 3 درصد کاهش داشتند.

S&P 500  با 0.38 درصد ریزش در 4,267.52 واحد قرار گرفت. شاخص بنچ‌مارک این هفته در یک سطح کلیدی 4,292.44 واحد نوسان داشته است. در صورتی‌که بتواند بالاتر از این سطح بسته شود، افزایش بیش از 20 درصدی را نسبت به پایین‌ترین سطح خود در اکتبر 2022 و خروج از طولانی‌ترین دوره نزولی خود از سال 1948 را نشان می‌دهد.

دیوید کلر، استراتژیست ارشد بازار در StockCharts.com، به Seeking Alpha گفت:

S&P 500 به شکست مقاومت کلیدی در ناحیه 4,300 تا 4,325 ادامه می‌دهد. 4,310 نشان‌دهنده یک سطح فیبوناچی مهم بر اساس اصلاح 61.8% از پایین‌ترین سطح اکتبر 2022 تا اوج ژانویه است. بنابراین ما 4,300 تا 4,325 را به‌عنوان مقاومت نهایی برای S&P 500 در نظر خواهیم گرفت.

دانیل جونز، مدیر گروه سرمایه‌گذاری Crude Value Insights، به Seeking Alpha گفت:

سهام‌های بخش فناوری با فشار فروش نسبتا قابل‌توجهی مواجه شدند و نزدیک به پایان روز، 1.4 درصد سقوط کردند. این کاهش احتمالا نتیجه دو دلیل اصلی است. عامل اول: سهام فناوری در سال جاری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. از آغاز سال تا به امروز، نزدک 25.4 درصد رشد کرده است. به نظر می‌رسد عامل دوم: پیش‌بینی در هفته آینده است، زمانی که برخی از داده‌های مهم اقتصادی منتشر خواهند شد.

در هفته آینده، ما شاهد انتشار داده‌ای مربوط به CPI و به‌روزرسانی‌های سیاست پولی از سوی فدرال رزرو خواهیم بود. با توجه به میزان ابهاماتی که اقتصاد در سال جاری با آن مواجه شده است، تعجبی نخواهد داشت که کمی محافظه کارانه پیش برویم.

بازدهی اوراق قرضه در روز چهارشنبه به بالاترین حد خود در ژوئن رسید. اوراق 10 ساله با 9 واحد افزایش به 3.79 درصد رسید در حالی که بازدهی 2 ساله حساس‌تر به نرخ بهره، با 3 واحد افزایش به 4.56 درصد رسید. شاخص دلار ( DXY ) با 0.02 درصد افزایش به 104.14 رسید.

پل دونوان از UBS بیان کرد:

داده‌های تجاری ماه می‌ چین کاهش نسبتاً زیادی در صادرات داشته است که به دلیل ضعف در صادرات به ایالات متحده و ژاپن است. این لزوماً نشانه کاهش شدید تقاضای جهانی نیست.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا