ارز دیجیتال

قیمت دوج کوین به پایین‌ ترین سطح سال 2023 رسید؛ آیا ریزش بیشتری در راه است؟

کاهش 10 درصدی قیمت دوج کوین طی ماه گذشته، این توکن به پایین‌ترین سطح قیمت خود در سال 2023 رسید. افت قیمت به حدی بود که نگرانی‌هایی را برای هولدر‌های این توکن ایجاد کرد، به‌طوری که به دنبال اعمال روش‌هایی برای جلوگیری از ضررهای احتمالی بودند. آیا دوج‌کوین به کف قیمت خود رسیده و این نقطه‌ای برای آغاز حرکت صعودی دوج کوین است؟

مانند بسیاری از میم کوین‌های دیگر، دوج کوین نیز تحت تاثیر شکایات SEC علیه بایننس و کوین‌بیس، طی روزهای گذشته وارد روند نزولی شد. 

سرمایه‌گذاران بلندمدت دوج‌کوین حمایت خود را از میم‌کوین محبوب خود نشان دادند و این حمایت باعث رشد 2 درصدی قیمت در روز چهارشنبه شد. سرمایه‌گذاران با ورود به صف خریداران مانع از ریزش بیشتر قیمت آن شدند. اما آیا این امر به برگشت قیمت و حرکت در روند قبلی را برای دوج کوین در‌پی دارد؟

هولدرهای دوج کوین به جمع خریداران می‌پیوندند

نمودار IntoTheBlock، افزایش قابل توجه تعداد آدرس‌های «diamond hand» را نشان می‌دهد که این میم کوین محبوب را نگهداری می‌کنند.

«diamond hand» یا آدرس‌های نگهداری بلندمدت به سرمایه‌گذارانی اطلاق می‌شود که توکن‌ها را بیش از یک سال نگهداری کرده‌اند.

بین 2 می‌تا 7 ژوئن، تعداد هولدرهای دوج‌کوین به 50000 آدرس افزایش یافت. در مقابل تعداد آدرس‌های معامله‌گران کوتاه مدت 224هزار کاهش را ثبت کرده است.

dogecoin

داده‌های ارائه شده حاکی از فروش‌های اخیر است که در اثر کاهش قیمت دوج کوین به زیر 0.065 دلار رخ داد که تا حد زیادی به علت ثبت موقعیت‌های فروش توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت بود. 

در صورت ادامه حمایت سرمایه‌گذاران بلندمدت از دوج‌کوین در سطح حمایت 0.060 دلار، می‌توان در روزهای آتی آغاز حرکت صعودی را برای این توکن انتظار داشت.

سرمایه‌گذاران استراتژیک در تکاپوی خرید توکن در کف قیمت هستند

گزارش سفارش‌های ثبت شده در صرافی‌ها نشان از تمایل زیاد سرمایه‌گذاران به خرید در سطح قیمت 0.060 دارد. این موضوع می‌تواند تاییدی بر چشم‌انداز صعودی دوج کوین باشد. 

تا کنون سرمایه‌گذاران استراتژیک سفارش خرید 272 میلیون توکن را ثبت کرده‌اند. این در حالی است که فروشندگان تنها 217 میلیون توکن را برای فروش عرضه کرده‌اند. 

dogecoin

افزایش تقاضا نسبت به عرضه افزایش رقابت در بازار را در پی دارد و در نهایت به افزایش قیمت و حرکت صعودی آن منجر می‌شود. در حال حاضر آمارها، کمبود تعداد 55 میلیون توکن را نشان می‌دهد. این امر می‌تواند نشانه‌هایی از شروع رقابت خریداران بوده و نوید آغاز حرکت صعودی را در خود داشته باشد. 

دو عامل اصلی کمبود عرضه و حمایت سرمایه‌گذاران بلندمدت، می‌تواند باعث شروع افزایش قیمت دوج‌کوین باشد. 

پیش‌بینی قیمت DOGE: تارگت اول سطح مقاومت 0.075 دلار

بر اساس داده‌های توزیع IntoTheBlock In/Out of the Money Price، هدف اول خریداران سطح قیمتی 0.075 دلار خواهد بود. این در حالی است که فروشندگان دیوار فروش  20.38 میلیونی را برای دوج ایجاد کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که با رشد 5 درصدی قیمت، مقاومت شدیدی در انتظار خریداران خواهد بود. اما اگر طی حرکت قیمت این مقاومت ضعیف شود، می‌توان انتظار داشت که قیمت دوج کوین به سمت 0.075 دلار حرکت کند.

dogecoin

در صورتی که قیمت دوج کوین به زیر 0.065 دلار سقوط کند، فروشندگان آینده خوش‌بینانه قیمت را تغییر می‌دهند. داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران استراتژیک در سطح قیمت 0.064 دلار، سفارش خرید 33.2 میلیون توکن را ثبت کرده‌اند. این موضوع دیوار حمایتی خریداران را نشان می‌دهد که احتمالاً از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری می‌کند.

بدبینانه‌ترین احتمالی که برای دوج کوین می‌توان متصور بود، شکست حمایت 0.064 دلاری دوج کوین است که در این صورت قیمت به 0.060 دلار سقوط خواهد کرد و به پایین‌ترین سطح خود را در سال 2023 ثبت خواهد کرد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا