بورس

تأمین مالی از بازار سرمایه آسان‌تر از گذشته شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سنا، در دومین روز از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی، با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس، رونمایی از مرکز افکارسنجی بازار سرمایه متعلق به شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس با هدف جمع آوری و تحلیل اطلاعات در رابطه با موضوعاتی چون بازار سرمایه، مباحث اقتصادی و اجتماعی انجام شد.

رونمایی از پذیره‌نویسی حق‌تقدم الکترونیک

همچنین با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس، محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و سایر مدیران رونمایی از پذیره‌نویسی حق‌تقدم به صورت الکترونیک در غرفه سپرده‌گذاری مرکزی (سمات) برگزار شد و گزارشی از وضعیت کارکردهای این ابزار در هر سهم مورد بررسی قرار گرفت.

رونمایی از سامانه برگزاری آزمون شرکت اطلاع‌رسانی

علاوه بر این‌ها، از سامانه برگزاری آزمون شرکت اطلاع‌رسانی هم رونمایی شد. در این سامانه طراحی‌هایی به‌منظور افزایش کیفی آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه و رشد سواد مالی سهامداران انجام شده است و دسترسی برای عموم افراد مهیاست.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از غرفه شرکت اطلاع رسانی بورس از بازی‌های طراحی شده جهت افزایش سواد مالی نیز بازدید کرد.

رونمایی از صکوک پلاس

همچنین مجید عشقی در دومین روز فاینکس ٢٠٢٣ از صکوک پلاس رونمایی کرد.

عشقی در این مراسم گفت: بنگاه‌های اقتصادی در انتشار اوراق و فرایندهای مربوط به تأمین مالی از بستر بازار سرمایه با چالش و ابهاماتی رو به رو هستند و به همین علت به سایر شیوه‌ها همچون شبکه بانکی رجوع می‌کنند.

وی افزود: از این رو همکاران ما در مدیریت دارایی مرکزی وب سایت مربوطه جهت تسهیل استفاده از اوراق‌ها و تأمین مالی راه‌اندازی کرده‌اند.

عشقی تاکید کرد: متقاضیان تأمین مالی از بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت به نشانی sukukplus.ir به راحتی اقدام به تأمین مالی از بازار سرمایه کنند.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا