ارز دیجیتال

آیا گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس آمریکا در حال انتقام جویی شخصی از بایننس است؟

[ad_1]

CNBC در 7 ژوئن اعلام کرد، وکلای پرونده اوراق بهادار بایننس ادعا می‌کنند رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در سال 2018 پیشنهاد داد به‌عنوان مشاور بایننس خدمت کند.

گنسلر با مدیرعامل بایننس ملاقات کرد و به او پیشنهاد داد که به‌عنوان مشاور بایننس کار کند.

 SEC از بایننس به دلیل قض اوراق بهادار در 5 ژوئن شکایت کرد. اکنون CNBC پرونده‌ای را به دست آورده است که در آن وکلای بایننس پیشنهاد می‌کنند گنسلر به‌عنوان مشاور شرکت مادر بایننس خدمت کند.

ظاهرا مدیران گنسلر و بایننس در مارس 2019 به‌طور گسترده در مورد این چشم‌انداز بحث کردند و گنسلر در اواخر همان در ژاپن برای ناهار با ژئو مدیرعامل بایننس ملاقات کرد.

پس از این ملاقات این دو فرد همچنان در تماس بودند. ژائو بعدا در مصاحبه‌ای به عنوان بخشی از دوره‌های ارزهای دیجیتال که گنسلر در آن MIT تدریس می‌کرد، شرکت می‌کند. علاوه بر این، هنگامی که گنسلر در سال 2019 در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در مورد ارز دیجیتال لیبرا فیس بوک شهادت داد، او یک کپی از اظهارات خود را برای ژائو ارسال کرد.

گزارش‌ها ارائه شد به CNBC نشان می‌دهد که مقامات بایننس در اوایل سال 2018 برای خدمت به‌عنوان مشاور به گنسلر مراجعه کردند.

آیا تضاد منافع وجود دارد؟

روابط به ظاهر گسترده گنسلر با ژائو و بایننس، وکلای بایننس را  بر آن داشت تا قبل از رسیدگی به پرونده در خواست استعفا جنسلر را ارائه دهد. زیرا جنسلر باید به دلیل تضاد منافع در هر گونه اقدام SEC علیه بایننس دخالت نداشته باشد.

با این حال درخواست بایننس رد شد. زیرا SEC تحقیقات خود در مورد بایننس از سال 2020 آغاز کرد، ماه‌ها پس از تماس ظاهر پنهایی ژائو و گنسلر بود.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا