ارز دیجیتال

سیزدهمین سالگرد روز پیتزا بیت کوین فرا رسید! تدارک رویدادهای متنوع جامعه کریپتو برای امروز

[ad_1]

22 می 2023، سیزدهمین سالگرد «روز پیتزای بیت کوین» است، رویدادی که اولین تراکنش مستند بیت کوین برای یک محصول واقعی را شاهد بودیم.

در امروز رویدادهای مختلفی را از طرف جامعه کریپتو شاهد هستیم که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روز پیتزا بیت کوین چیست و چه چیزی جشن گرفته می‌شود؟

22 می 2010 بود، زمانی که لازلو هانیچ، برنامه نویس، با خرید دو پیتزا به قیمت 10000 بیت کوین، تاریخ ساز شد. در آن زمان، ارزش آن حدود 41 دلار بود.

هدف Hanyecz نشان دادن پتانسیل بیت کوین به عنوان ارزی برای تراکنش‌های روزمره بود، نظریه‌ای که او به عنوان اولین پذیرنده بیت کوین برای خود ایجاد کرد و به این ترتیب، Hanyecz پیشنهادی را در یک فروم بیت کوین تاک ارسال کرد، جایی که به هر کسی که مایل به خرید چند پیتزا برای او بود، قول 10000 بیت کوین داد. چیزی نگذشت که یکی از کاربران انجمن این پیشنهاد را پذیرفت و پیتزاها را برای او سفارش داد.

با گذشت زمان و افزایش قیمت بیت کوین به دلیل افزایش تقاضا از سوی کاربران، رویداد روز بیت کوین پیتزا آنقدر برای کل جامعه ارزهای دیجیتال نمادین شد که هر ساله با رویدادهای اختصاصی جشن گرفته می‌شود.

علاوه بر این، جدا از مناسبت های منحصر به فرد، این روز ما را دعوت می‌کند تا به ارزش قابل توجهی که این دو پیتزا در طول سال‌ها جمع آوری کرده‌اند فکر کنیم. برای نشان دادن این ارزش، بیت کوین 27000 دلاری را تصور کنید. در حال حاضر، همان پیتزاها به مبلغ حیرت آور 270 میلیون دلار قیمت دارند.

رویداد صرافی‌های ارز دیجیتال برای سیزدهین سالگرد

در میان بزرگترین حامیان روز پیتزا بیت کوین، نمی‌توانید صرافی شماره یک ارز دیجیتال از نظر محبوبیت را از دست بدهید، Binance، امسال نیز جوایز زیادی را به قید قرعه به کاربران خود اهدا می‌کند.

pizza day binance plan

صرافی ارز دیجیتال و پلتفرم کپی تریدینگ Bitget نیز با ایردراپ 1000 دلاری به این جشن ملحق شده است:

pizza day bitget

صرافی کوینکس نیز از کاربران خود خواست که عکس‌های خود را با پیتزا به اشتراک بگذارند و تتر جایزه بگیرند:

pizza day coinex plan

صرافی Gate.io برای کاربران خود در مجموع 1 بیت کوین جایزه اهدا می‌کند:

pizza day gateio plan

امروز برای جامعه ارزهای دیجیتال روز خاصی است و اکثریت افراد سعی می‌کنند که امروز در کنار دوستان یا خانواده در یک حرکت نمادین پیتزا بخورند و اولین تراکنش واقعی بیت کوین را جشن بگیرند.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا