فارکس

تورنادو کش هک شد؛ مهاجمان تمام آراء حاکمیتی را به وسیله یک قرارداد هوشمند در اختیار گرفتند!

[ad_1]

Tornado Cash، یک میکسر ارز دیجیتال محبوب، ساعاتی پیش هنگامی که مهاجمان یک حمله حاکمیتی موفق را انجام دادند، یک زیان سنگینی را تجربه کرد. مهاجمان توانستند کنترل کامل تورنادو کش را با اعطای 1.2 میلیون رای از طریق یک پیشنهاد مخرب به دست آورند.

به عنوان بخشی از حمله خود، هکرها شروع به برداشت توکن‌های TORN از صندوق حاکمیتی تورنادو کش کردند. آنها اقدام به فروش و مبادله این توکن‌ها با اتریوم کردند که باعث شد قیمت TORN تنها در 24 ساعت 35 درصد کاهش یابد و به 3.7 دلار برسد.

در پاسخ به این حمله، چندین صرافی ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، سپرده‌های TORN را در ۲۱ می به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به حالت تعلیق درآوردند. با این حال برخی صرافی‌ها اعلام کرده اند که به حمایت از سپرده و برداشت ادامه خواهند داد.

حمله به تورنادو کش در زمانی رخ داد که این پروژه از قبل با چالش‌هایی مانند تحریم‌های ایالات متحده و دستگیری الکس پرتسف مواجه بود. این پیشنهاد بدخواهانه که چند روز قبل از حمله منتشر شده بود، باعث ایجاد شک در تیم تورنادو کش شد. اگرچه آنها یک تلاش سوء استفاده احتمالی را در سطح حاکمیت شناسایی کردند، اما از آنجایی که هیچ توکن TORN منتقل نشده بود، اقدام فوری انجام ندادند. پس از تصویب موفقیت آمیز این پیشنهاد، تیم توجه خود را بر تجزیه و تحلیل استقرار قراردادها متمرکز کرد.

Samczsun، محقق در Paradigm، جزئیات این حمله را روشن کرد. بر اساس یافته‌های او، مهاجم با اجرای یک تماس «خود تخریبی» با create2 کنترل کاملی بر حاکمیت Tornado Cash به دست آورد و عملاً قرارداد را جایگزین کرد و امکان برداشت همه آرای قفل شده و توکن‌های TORN را از صندوق حکومتی فراهم کرد. مهاجم همچنین با گنجاندن یک عملکرد اضافی در پیشنهاد مخرب، روتر را مختل کرد، که یک پیشنهاد اخیراً تصویب شده را منعکس می‌کند و دیگران را مطلع می‌کند.

پیامدهای این حمله قابل توجه است. هکرها در حال حاضر 10000 رای TORN را از صندوق حکومتی خارج کرده‌اند و همه آنها را فروخته‌اند. آنها همچنین 6000 TORN را به Bitrue واریز کرده‌اند، 380000 TORN را با ETH مبادله کرده‌اند و 372 ETH را دوباره به Tornado Cash منتقل کرده‌اند. شایان ذکر است که مهاجمان هنوز بخشی از توکن‌های TORN به سرقت رفته را در اختیار دارند.

در نتیجه این حمله، قیمت TORN کاهش شدیدی را تجربه کرد و در 24 ساعت گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافت. ابهام در مورد بودجه‌های حاکمیتی به خطر افتاده و تأثیرات احتمالی بیشتر بر تورنادو کش به مشکلات پروژه می‌افزاید.

در حال حاضر قیمت TORN با قیمت 4.52 دلار معامله می‌شود که محدوده 24 ساعته آن بین 3.73 تا 7.30 دلار است.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا