بورس

تحلیل بنیادی سهام فجهان/ بهبود 3 هزار میلیارد تومانی فروش هشت ماهه فجهان

اکوایران: شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در هشت ماهه طی شده از سال جاری با ثبت فروش عملیاتی 10 هزار و 288 میلیارد تومانی، توانسته است رشد فروش 3 هزار و 244 میلیارد تومانی خود را به نسبت فروش عملیاتی 7 هزار و 45 میلیارد تومانی هشت ماهه ابتدایی سال قبل به تصویر کشد.

به گزارش اکوایران، سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در بازار اول بورس تهران با نماد فجهان شناخته می‌شود. ارزش بازاری سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در حال حاضر 36 هزار و 47 میلیارد تومان است. شرکت واسط مالی خرداد دوم به تنهایی بیش از 42 درصد از سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان را تحت تملک دارد. موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی کیمیا مس ایرانیان از دیگر سهامداران عمده فجهان به شمار می‌روند. در هشت ماهه امسال نزدیک به 90 درصد فروش شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان به صورت داخلی بوده و این مجموعه امسال در بازارهای صادراتی فقط عرضه‌ شمش داشته است. در بین محصولات فجهان که در بازار‌های داخلی به فروش می‌رسد؛ فروش میلگرد و شمش، به ترتیب بیشتر از گاز‌های صنعتی، بریکت و آهن اسفنجی بوده است.

فروش مجتمع جهان فولاد سیرجان 46 درصد افزایش یافت!

شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در سال جاری رشد فروش قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.  شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در سال 1400 با 10 هزار و 851 میلیارد تومان فروش، به طور متوسط ماهانه 904 میلیارد تومان درآمدزایی کرده است. فجهان در سال 1401 بیش از 30 درصد افزایش درآمدزایی داشت و با 14 هزار و 170 میلیارد تومان فروش به متوسط ماهانه هزار و 181 میلیارد تومانی دست پیدا کرد.

photo_۲۰۲۳-۱۲-۰۳_۱۲-۳۶-۰۸

بیشترین میزان فروش ماهانه شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در سال 1400 به اسفند ماه با هزار و 582 میلیارد تومان درآمد عملیاتی تعلق گرفت و در سال 1401 با 2 هزار و 292 میلیارد تومان به همین ماه تعلق داشت و بهمن ماه 1401 با 181 درصد بیشترین میزان افزایش فروش به نسبت ماه مشابه در سال قبل را به خود اختصاص داد.

وعده خاندوزی برای امیدواری سهامداران بورس

شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در هشت ماهه طی شده از سال جاری نشان داده که عملکردی بهتر به نسبت هشت ماهه ابتدایی سال قبل در زمینه درآمدزایی داشته است. این شرکت تا انتهای آبان ماه امسال 10 هزار و 288 میلیارد تومان فروش داشته که به نسبت فروش 7 هزار و 45 میلیارد تومانی هشت ماهه ابتدایی سال 1401 رشد 46 درصدی و به زبان دیگر، افزایش 3 هزار و 244 میلیارد تومانی داشته است. در این هشت ماهه، بیشترین میزان فروش به اردیبهشت ماه با هزار و 696 میلیارد تومان تعلق گرفته و بیشترین افزایش فروش ماهانه نسبت به ماه مشابه در سال قبل نیز به خرداد ماه با 132 درصد رشد تعلق گرفته است.

تعادل حاشیه سود فجهان در تابستان

شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در سال‌های قبل با حاشیه سود ناخالص فصلی 20 درصدی و حاشیه سود خالص 16 درصدی سود‌آوری می‌کرد. فجهان در تابستان امسال شاهد تعادل حاشیه سود خالص خود بود. 

شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان با ثبت حاشیه سود خالص 15 درصدی در تابستان نشان داد که 1 درصد به نسبت متوسط این معیار در فصل‌های دو سال گذشته ریزش داشته و نسبت به حاشیه سود خالص تابستان سال قبل نیز با کاهش 1 درصدی مواجه است.

فجهان در تابستان امسال سود خالص 513 میلیارد تومانی به ثبت رساند که 7 درصد بیشتر از تابستان سال قبل بود. سود‌آوری فصل بهار فجهان نیز قابل توجه بوده است. شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در بهار امسال نیز با هزار و 114 میلیارد تومان سودخالص فصلی 276 درصد بهتر از بهار سال قبل سودخالص به ثبت رساند.

photo_۲۰۲۳-۱۲-۰۳_۱۲-۳۶-۰۱تحلیل بنیادی سهام کمنگنز / رشد 49 درصدی فروش معادن منگنز ایران


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا