بورس

اخبار تاثیرگذار بر بورس امروز چهارشنبه 8 آذر 1402

[ad_1]

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز گذشته و ساعت پایانی خود رویه مثبتی را به خود گرفت. به واسطه خبر تجدید ارزیابی دارایی‌ها و جلسه هفته آینده رئیس سازمان بورس اوراق بهادار تهران با مدیران هلدینگ‌ها در خصوص نحوه و سازو‌کار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، تقاضای خوبی برای نمادهای بازار سرمایه ایجاد شد. البته نمادهای کوچک بازار (شاخص هم وزن) در این چند وقت بهتر از شاخص کل بورس عملکرده اند.

 مهم‌ترین جمله رئیس سازمان برنامه و بودجه در واکنش به ابراز نگرانی‌ها درباره افزایش ۵۰ درصدی درآمد مالیاتی دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۳ این بود که: «دولت به دنبال فشار جدید مالیاتی به مردم نیست.»!

 بانک مرکزی گزارش تحولات مسکن تهران را برای ماه آبان منتشر کرد. گزارشی که نشان داد اگر چه تعداد معاملات در آبان نسبت به مهر امسال کمی بیشتر شده ؛ اما به نصف آبان پارسال رسید است.

طبق این گزارش میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران بیشتر از ۷۵ میلیون تومان بوده که نشان می‌دهد مسکن در طول یک سال گذشته حدود ۶۲ درصد گران‌تر شده است.

 شرکت ایران‌خودرو دیزل هم در روز گذشته مراسم افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی خود را با حضور وزیر صمت برگزار کرد.

 

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا