بورس

پیش بینی بورس امروز 8 آذر 1402 / سیگنال دقایق پایانی

اکوایران: دیروز در یک ساعت پایانی معاملات، تقاضا رشد کرد و نرخ رشد شاخص هم بیشتر شد.

به گزارش اکوایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 5 هزار و 831 واحد صعود کرد و به رقم 2 میلیون و 31 هزار و 905 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز هزار و 257 واحد بالا آمد و در رقم 712 هزار و 74 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 36 واحد افت کرد و به رقم 25 هزار و 116 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش 635 واحدی داشت و به سطح 127 هزار و 896 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 53 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 47 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت نیرو ترانس (بنیرو)، شرکت توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) و شرکت سیمان خزر (سخزر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، شرکت افرا نت (افرا) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای کترام (شرکت تولیدی کاشی تکسرام)، چافست (شرکت افست) و بالبر (شرکت کابل البرز) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، شرکت آ س پ (آ.س.پ) و شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 48 نماد صف خرید داشتند و 51 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 123 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 35 درصدی به 335 میلیارد تومان رسید.

020907

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می‌روند که دیروز شاخص‌‌های بورس رشد کردند. 

شاخص با جلوداری نمادهای اخابر، فارس و رمپنتا رشد کرد. همچنین دیروز برای سومین روز پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 265 میلیارد تومان بود. نمادهای وسپهر، وبملت، وسالت، وپاسار، شپنا، ثپردیس، فملی، وتجارت، حفارس و شستا بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. 

دیروز در یک ساعت پایانی معاملات، تقاضا رشد کرد و نرخ رشد شاخص هم بیشتر شد. در نتیجه تعداد نمادهای سبز بازار بیشتر از قرمزها شد و ارزش معاملات خرد نیز رشد کرد و با افزایش 5 درصدی به 4 هزار و 183 میلیارد تومان رسید. بنابراین با توجه به روند پایانی معاملات دیروز، می‌توان انتظار داشت امروز بازار با رشد شاخص‌ها آغاز شود.

 

 

 


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا