بورس

بورس کامبک زد / بازگشت پول حقیقی به بازار سهام

[ad_1]

اکوایران: در اولین روز معاملاتی هفته، شاخص بورس تهران به یک قدمی مرز 2 میلیون واحدی برگشت.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز شنبه سیزدهم آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 28 هزار و 688 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح یک میلیون و 999 هزار و 208 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 12 هزار و 753 واحد در رقم 673 هزار و 4 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 374 واحدی به رقم 24 هزار و 438 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 3 هزار و 247 واحد به سطح 119 هزار و 357 واحد رسید. 

ورود سرمایه به بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 130 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد. 

امروز نماد حفارس بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن 33 میلیارد تومان بود. پس از حفارس، نمادهای وبصادر، اخابر، حسینا و خزامیا بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. 

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای وآیند، شستا، بپاس، ساوه و ذوب تعلق داشت.

020813

نمادهای رهبر بازار

امروز فولاد، فملی، شپنا و شستا نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل بسویچ، فرآور و کگاز از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، آریا و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای فزر، حپارسا و فجهان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد حفارس بیشترین تراکنش را داشت و شستا و سصفها در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، فزر و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 47 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 909 میلیارد تومان بود که 11 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 80 میلیارد تومان رسید. 

020813

جدول معاملات 

در معاملات امروز نماد حفارس بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 179 میلیارد تومان بود. 

پس از حفارس، خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت و فولاد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد اخابر و سصفها در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام حفارس با تعداد 729 میلیون و 782 هزار و 523 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خگستر تعلق داشت. دو نماد خودرو و وبصادر نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 107 نماد صف خرید داشتند و 52 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 295 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 233 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 29 درصدی به 403 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

020813

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا