ارز دیجیتال

تقویم مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی این هفته؛ ۵ روز تا اعلام شاخص CPI

در شرایط حال حاضر اقتصاد کلان، تحولات و رویدادهای هفتگی کشورهای تاثیرگذار، نقش بسیار مهمی را در ایجاد یک چشم‌انداز کوتاه‌مدت ایفا می‌کنند و تأثیرات عمیقی بر روی اقتصاد جهانی و بازارهای مالی دارند. از تغییرات در سیاست‌های پولی و تنظیمات اقتصادی دولت‌ها گرفته تا شاخص‌های تورم، نوسانات بورس و تغییرات در نرخ اشتغال، همه این عوامل باعث تغییرات چشمگیری در فرآیندهای تصمیم‌گیری و رفتارهای سرمایه‌گذاری می‌شوند.

به گزارش والکس، لازم است که در تحلیل‌های مالی و اقتصادی خود به بررسی تفصیلی این رویدادها و اتفاقات هفتگی بپردازیم، چرا که این داده‌ها اطلاعات کلیدی را برای سرمایه‌گذاران، معامله‌گران و حتی افراد عادی که بازارهای مالی را دنبال می‌کنند، ارائه می‌دهند. مطالعه چیستی و هماهنگی شاخص‌های اقتصادی با جفت‌ ارزهای کشورها می‌تواند دید خوبی از روندهای قیمتی آنها ایجاد کند. بررسی تاثیرات این اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است و به افراد این امکان را می‌دهند که تصمیمات مالی خود را با دقت و دانش بیشتری اتخاذ کنند. یکی از شاخص‌های مهمی که این هفته باید انتظار انتشار آن را داشته باشیم شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) است.

در این گزارش هفتگی تلاش شده تا با تمرکز بر تقویم رویدادهای اقتصادی، به معرفی جامعی از رویدادها، آمار و ارقام مهم و زمان انتشار آنها بپردازیم و نقش این موارد در فرآیندهای تصمیم‌گیری و رفتارهای اقتصادی را بررسی کنیم. با ما در معرفی مهم‌ترین رخدادها و تحولات اقتصاد کلان هفته آینده همراه باشید.

روز شاخص قبلی فعلی پیش‌بینی
چهارشنبه خالص قیمت تولیدکننده آمریکا (ماه به ماه)
قیمت تولیدکننده آمریکا (ماه به ماه)
صورت جلسه کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا
٪۰/۲
٪۰/۷
٪۰/۲
٪۰/۳
پنج‌شنبه تولید ناخالص داخلی بریتانیا (ماه به ماه)
خالص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (ماه به ماه)
قیمت مصرف‌کننده آمریکا (ماه به ماه)
قیمت مصرف‌کننده سالانه آمریکا
ادعای بیکاری آمریکا
٪۰/۵-
٪۰/۳
٪۰/۶
٪۳/۷
۲۰۷ هزار
٪۰/۲
٪۰/۳
٪۰/۳

۲۱۵ هزار

جمعه قیمت مصرف‌کننده سالانه چین
سخنرانی اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی بریتانیا
شاخص احساسات مصرف‌کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان
٪۰/۳

۶۸/۱

٪۰/۲

۶۷/۵

تمامی شاخص‌های این هفته به طور مختصر در تقویم اقتصادی هفته‌های گذشته معرفی شدند، بنابراین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر نام آنها در بلاگ والکس جستجو کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۰ / ۵. مجموع امتیازها: ۰


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا