ارز دیجیتال

آزادسازی ۲۰۰ میلیون دلار توکن در اکتبر؛ اکسی اینفینیتی در صدر لیست

اکسی اینفینیتی، آپتیمیزم و آپتوس در این ماه مقادیر قابل‌توجهی از توکن‌های خود را آزاد می‌کنند. اکسی اینفینیتی با ۱۱/۵٪ بزرگترین افزایش عرضه در گردش را برای توکن‌های AXS خود در تاریخ ۲۰ اکتبر خواهد داشت.

به گزارش والکس و به نقل از theblock، پروژه‌های کریپتویی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، آپتیمیزم (Optimism) و آپتوس (Aptos) خود را برای آزادسازی توکن‌های زیادی در ماه اکتبر آماده‌ می‌کنند.

به گفته TokenUnlocks، توکن حاکمیتی اکسی (AXS) بازی NFT مبتنی بر بلاک چین اکسی اینفینیتی، بزرگترین آزادسازی توکن را در این ماه تجربه خواهد کرد. اکسی اینفینیتی در تاریخ ۲۰ اکتبر معادل ۱۵/۱ میلیون توکن AXS را آزاد خواهد کرد، که ۱۱/۵٪ از عرضه در گردش آن است و ارزش تقریبی آنها به ۷۱/۸ میلیون دلار می‌رسد.

با استناد به داده‌های TokenUnlocks، بخش عمده (۲۸/۹ میلیون دلار) از این آزادسازی به تیم پروژه تخصیص خواهد یافت، ۱۶/۳ میلیون دلار برای پاداش‌های استیکینگ، ۱۶ میلیون دلار برای پاداش‌های play to earn، تقریباً ۸ میلیون دلار برای صندوق اکوسیستم و ۲/۶ میلیون دلار هم برای مشاوران خواهد بود.

به گفته CoinGecko، پس از آزادسازی ۳/۴ میلیون توکن AXS (۱۶/۳ میلیون دلار) در آخرین رویداد آزادسازی توکن اکسی اینفینیتی در ماه جولای، قیمت AXS طی چند روز بعد تا حدود ۱۰٪ کاهش یافت و از ۶/۵۴ دلار به ۵/۹۴ دلار رسید. در حال حاضر، این توکن با قیمت ۴/۷۳ دلار معامله می‌شود که در سال ۲۰۲۳ با توجه به دوران سخت بخش‌های توکن‌های NFT و بازی‌های بلاک چینی، ۲۲٪ افت داشته است.

آپتیمیزم و آپتوس ۶۱ میلیون دلار توکن‌ آزاد خواهند کرد

به گفته TokenUnlocks، در مجموع تقریباً ۲۱۵ میلیون دلار از توکن‌ها در ماه اکتبر برای آزادسازی آماده می‌شوند. علاوه بر اکسی اینفینیتی، شبکه لایه دوم اتریوم یعنی آپتیمیزم (OP Mainnet) نیز قرار است در تاریخ ۳۰ اکتبر، معادل ۲۴/۲ میلیون توکن OP را آزاد کند.

این آزادسازی توکن ۳٪ از عرضه در گردش آن را تشکیل می‌دهد و در حال حاضر ارزش آنها به ۳۵/۳ میلیون دلار می‌رسد. ۱۸/۶ میلیون دلار از آنها به مشارکت‌کنندگان اصلی اختصاص خواهد یافت و ۱۶/۷ میلیون دلار هم برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است.

توکن OP از زمان آخرین رویداد آزادسازی توکن آپتیمیزم در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۸٪ افزایش قیمت داشته و به ارزش ۱/۴۵ دلار رسیده است. برای مقایسه بهتر شایان ذکر است که قیمت OP پس از آزادسازی توکن ماه آگوست آن با کاهش ۱۲ درصدی روبرو شده بود. این پروژه در ماه گذشته ۱۶۲ میلیون دلار توکن‌ OP را در یک فروش خصوصی برای «اهداف مدیریت خزانه» خود به فروش رساند. آپتیمیزم همچنین باقیمانده مبالغ دریافت نشده از اولین ایردراپ خود را بین آدرس‌های واجد شرایط توزیع کرد و در ماه سپتامبر نیز از یک ایردراپ جدید به ارزش ۲۶ میلیون دلار خبر داد.

با توجه به داده‌های TokenUnlocks، بلاک چین لایه اول آپتوس، که توسط توسعه‌دهنگان سابق متا (Meta) تأسیس شده، سومین آزادسازی توکن برجسته در ماه اکتبر را تکمیل می‌کند و در تاریخ ۱۲ اکتبر، ۴/۵ میلیون توکن APT معادل ۱/۹۱٪ از عرضه در گردش آن و با ارزش تقریبی ۲۶ میلیون دلار را آزاد خواهد کرد. تقریباً ۱۸/۴ میلیون دلار به جامعه این پروژه اختصاص می‌یابد و ۷/۶ میلیون دلار هم به بنیاد آپتوس می‌رسد.

آپتوس در ماه گذشته ۴/۵ میلیون توکن APT آزاد کرد. پس از این آزادسازی در ماه سپتامبر، قیمت توکن APT در مدت هفت روز بیش از ۷٪ افزایش یافت و از ۵ دلار به ۵/۳۶ دلار رسید.

توکن APT در حال حاضر با قیمت ۵/۷۲ دلار معامله می‌شود. در ماه سپتامبر، صرافی غیرمتمرکز سوشی (Sushi) فعالیت خود را به بلاک چین آپتوس گسترش داد، Coinbase Pay به کیف پول کریپتویی این پروژه یعنی Petra اضافه گردید و یک صندوق ۱ میلیون دلاری هم برای توسعه پروتکل‌های دیفای (DeFi) آپتوس راه‌اندازی شد. در ماه گذشته نیز شرکت Universal Pictures با توسعه‌دهنده آپتوس، Aptos Labs وارد همکاری شد تا یک تجربه وب ۳ (web3) را برای فیلم ترسناک آینده‌ خود به نام «The Exorcist: Believer» به طرفداران ارائه دهد.

اوالانچ برای آزادسازی ۹۳/۴ میلیون دلار از توکن‌های خود در ماه نوامبر آماده می‌شود

آزادسازی‌های مهم دیگر این ماه شامل ApeCoin (۱۹/۷ میلیون دلار)، Sui (۱۷/۲ میلیون دلار)، ImmutableX (۱۱ میلیون دلار) و dYdX (۴/۵ میلیون دلار) می‌شود.

با نگاهی به ماه نوامبر، آزادسازی ۹۳/۵ میلیون دلاری توکن‌های AVAX اوالانچ (Avalanche) به چشم می‌خورد، که تقریباً ۲/۷٪ از عرضه در گردش این توکن را تشکیل می‌دهند و در تاریخ ۲۴ نوامبر انجام خواهد شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۰ / ۵. مجموع امتیازها: ۰


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا