ارز دیجیتال

تعطیلی دولت آمریکا برای ۴۵ روز به تعویق افتاد

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا با تصویب یک لایحه بودجه موقت از تعطیلی دولت فدرال جلوگیری کرد تا برای دومین بار در سال جاری میلادی، دولت آمریکا از تعطیلی احتمالی نجات پیدا کند. 

به گزارش والکس و به نقل از enbitcoinsistemi، در حالی که بازارهای مالی خود را برای تعطیلی قریب الوقوع دولت فدرال آمریکا آماده کرده بودند، احزاب مجلس نمایندگان در توافقی که تا ساعات باقی‌مانده از پایان سال مالی این کشور همچنان بعید به نظر می‌رسید، با تصویب یک لایحه بودجه موقت ۴۵ روزه به ادامه فعالیت‌های دولت رای دادند. 

این لایحه باید به تصویب سنا و رئیس جمهور هم برسد اما از آن‌جایی که جو باید خود از حزب دموکرات است و اکثریت مجلس سنا هم در اختیار دموکرات‌ها است، بنابراین مانعی بر سر اجرای این لایحه وجود نخواهد داشت. 

بحران عدم توافق در مجلس نمایندگان بر سر بودجه سال آینده عمدتا توسط گروه کوچکی از جمهوری‌خواهان تندرو تحریک شد که رهبران حزب را به چالش کشیدند و پیشنهادهای مختلف بودجه را رد کردند و در عوض خواستار کاهش شدید هزینه‌ها شدند. با در نظر گرفتن چنین شرایطی، تصویب لایحه موقت بودجه یک تغییر قابل توجه را نشان می‌دهد. این لایحه سطوح فعلی بودجه دولت را بدون کاهش هزینه‌ها حفظ می‌کند.

در این ۴۵ روز احزاب کنگره فرصت دارند تا بر سر کلیات بودجه سال آینده به توافق برسند. افزایش بدهی‌های آمریکا که خود به تنهایی می‌توانست باعث تعطیلی دولت شود همچنان محل اختلاف جدی نمایندگان است. باید دید آیا بالاخره بودجه پرحاشیه سال ۲۰۲۴ تصویب می‌شود یا خیر.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها: ۰ / ۵. مجموع امتیازها: ۰


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا