بورس

 پیش‌بینی بورس فردا 5 شهریور 1402 / روز خوب بازار در اولین هفته شهریور

[ad_1]

اکوایران: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از چندین هفته روند خنثی و فرسایشی در اولین هفته رسمی و کاری شهریورماه خوش درخشید و با رشد بیش از 47 هزارواحدی به کار خود پایان داد. اما همچنان اعداد و ارقام شاخص در محدوده‌های کمتر از 2 میلیون واحدی قرار دارد. بازار امروز توانست یک‌بار دیگر از کانال 6 هزار همتی خارج شود و به محدوده 7 هزار همتی برای ارزش بازاری قدم بگذارد. ارزش معاملات نیز در محدوده 6 هزار میلیارد تومانی ایستاد که این رقم همچنان برای رشدهای بعدی رقمی کمی است.

 به گزارش اکوایران، ارزش معاملات در روزهای نخست سال جاری بیش از 20 هزار میلیارد تومان بود؛ اما در حال حاضر این رقم حوالی 6 هزار میلیارد تومانی رقم می‌خورد که این موضوع ترس سهم‌داران از وضعیت آینده را نشان می‌دهد ترسی که به‌عنوان بودجه‌نویسی دولتی برای ماه‌های آینده یا بهتر بگویم برای هفته‌های آینده در نظر گرفته می‌شود؛ اما چیزی که امروز نشان داد نوید رشد بازار حداقل از منظر تکنیکالی بود.

 این در حالی است که دولت تا امروز تکلیف مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی و صنایع بورسی را در جلسه پنج‌شنبه شورای اقتصادی قرار بود مطرح شود را، مشخص نکرده است درحالی‌که قرار بود روز چهارشنبه مخبر معاون اول رئیس‌جمهور دراین‌خصوص صحبت کند؛ اما دولتی‌ها مهلت 15 روزه مجلس در مورد مغایرت قانونی این مصوبه را هم به پایان رساندن تصمیم دولت همچنان مبهم است و بلاتکلیفی سهام‌داران و شرکت‌ها نیز کماکان ادامه‌دار است.

 این موضوعات می‌تواند مانعی برای رشد در آینده بازار شود؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است آنانی که در 17 اردیبهشت‌ماه از رانت اطلاعاتی کامل و شفاف باخبر بودند حتماً در این روزها نیز از تصمیم دولت کاملاً مطلع هستند و ممکن است 50 روز دیگر نامه‌ای دراین‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود.

 اما خبرهای آیین نامه واردات خودروها همچنان جزء خبرهای داغ این روزها است گفته می‌شود آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، تدوین و به دولت ارسال شده و انتظار می‌رود در جلسه هیئت دولت تصویب شود عباس علی‌آبادی به خبرنگاران اعلام کرده است که واردات خودروهای نو نیز با تعداد زیادی محصول انجام شده و قرار است نمایشگاهی برای مردم برگزاری شود.

 شاخص کل در محدوده‌های حمایتی که روزهای پیشین گفته شد قرار گرفته است و با خط روند فرضی ترسیم شده این حمایت‌ها تقویت شد. البته صرفاً از منظر تکنیکالی به شاخص کل بورس تهران نگاه می‌کنیم. از سویی واگرایی در محدوده‌های اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه به این خط روند و محدوده حمایتی وزن و اعتبار بیشتری می‌دهند و حداقل برگشت شاخص به اعداد و ارقام بالاتر از سقف تاریخی سال 1399 را مدنظر دارند. مقاومت‌های مهمی برای شاخص کل برای روزهای آینده در کمین قرار گرفته است که تنها راه عبور از این مقاومت‌ها ارزش معاملات بالا است و باید دید که آیا اعتماد ازدست‌رفته بین اهالی بازار در خصوص روزهای خوب دوباره در تابلوهای معاملاتی دیده خواهد شد.

کل

 

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا