بورس

رشد 2 درصدی بورس / بازگشت سرمایه به بازار سهام

اکوایران: روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام پس از 7 روز معاملاتی مثبت شد و 467 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز شنبه چهارم شهریور 1402، شاخص کل بورس تهران 46 هزار و 517 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح یک میلیون و 993 هزار و 111 واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش 17 هزار و 63 واحدی در رقم 684 هزار و 902 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس نیز با رشد 573 واحدی به رقم 25 هزار و 541 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش 3 هزار و 858 واحد به سطح 123 هزار و 904 واحد رسید. 

ورود سرمایه به بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام پس از 7 روز معاملاتی مثبت شد و 467 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.  

امروز نماد شپنا بیشترین ورود را داشت که ارزش آن 50 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، نمادهای فولاد، شتران، شستا و خساپا بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای گشان، خودرو و شبریز اختصاص داشت.

بورس

نمادهای پیشران

امروز نمادهای فولاد، فملی و شپنا نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل افق، سخزر و پاکشو از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و بپاس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای تماوند، مارون و غمایه بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد سصفها بیشترین تراکنش را داشت و شستا و شپنا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در  فرابورس  نیز بمولد، فن افزار و نیان بیشترین تراکنش را داشتند.  

رشد ارزش سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 15 هزار و 920 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 6 هزار و 504 میلیارد تومان بود که 41 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 57 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 775 میلیارد تومان رسید. 

در معاملات امروز نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات  آن 116 میلیارد تومان بود. 

پس از وبملت، خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فولاد و شتران در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد 604 میلیون و 440 هزار و 739 سهم در صدر قرار گرفته است. دی در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد خساپا و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

افزایش صف‌های خرید 

در معاملات شنبه، 220 نماد صف خرید داشتند و 59 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 127 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 406 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 28 درصدی به 373 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا