ارز دیجیتال

آسیب‌پذیری در پروتکل بالانسر استخرهای V2 آن را تحت تاثیر قرار داده است

[ad_1]

این آسیب‌پذیری تاکنون منجر به هیچ ضرر و زیانی نشده، اما این پروژه گفته که برخی از مبالغ ممکن است همچنان در معرض خطر باشند.

به گزارش والکس و به نقل از cryptoslate، پلتفرم دیفای Balancer (BAL) در تاریخ ۲۲ آگوست در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک آسیب‌پذیری تعدادی از استخرهای آن را تحت تاثیر قرار داده است.

در پست مرتبط با این خبر، شرکت Balancer Labs اعلام کرده که هنوز از این آسیب‌پذیری سواستفاده نشده و ۸۰٪ از این مشکل مرتفع شده است. با این حال، این پروژه تایید کرده که مقدار کمی از مبالغ – تقریباً ۴٪ از ارزش کل قفل شده (TVL) خود – هنوز در معرض خطر قرار دارند.

داده‌های دیفای لاما (DefiLlama) نشان می‌دهد که Balancer در حال حاضر ۶۹۱ میلیون دلار ارزش کل قفل شده دارد، به این معنا که تقریباً ۲۷ میلیون دلار در معرض خطر قرار گرفته است.

SubDAO اضطراری Balancer در پاسخ به این مشکل خروج نسبی از استخرهای در معرض ریسک را فعال، و فعالیت برخی از استخرها را متوقف کرده است. Balancer به کاربران گفته که دارایی‌های خود را به استخرهای امن منتقل کنند یا به طور کلی سرمایه خود را برداشت کنند؛ همچنین از تامین‌کنندگان نقدینگی خواسته تا از استخرهای ناایمن خارج شوند.

پس از انتشار بیانیه Balancer، مبالغ قابل‌توجهی از این پلتفرم خارج شده، به طوری که در چند ساعت گذشته تقریباً ۱۴۹ میلیون دلار از دارایی‌های قفل شده Balancer برداشت شده، اما هنوز مشخص نیست که آیا این مبالغ از استخرهای در معرض خطر برداشت شده‌اند یا خیر.

Balancer پیش از این هم هک شده یا با رخنه‌های امنیتی دست و پنجه نرم کرده است. در سال ۲۰۲۱، یک مهاجم با هدف قرار دادن Balancer بیش از ۵۰۰ هزار دلار از این پلتفرم را به سرقت برد.

یکی از استخرهای Balancer در ماه مارس ۲۰۲۳ تحت تاثیر حملات گسترده‌تری به Euler Finance قرار گرفته بود، که این پلتفرم را مجبور کرد فعالیت استخرهای در معرض خطر را متوقف کند. با وجود اینکه ۱۱/۹ میلیون دلار از مبالغ تحت تاثیر این حمله قرار داشتند، اما مشخص نیست که این دارایی‌ها در نهایت از دست رفته‌اند یا خیر. چنین چیزی در ژانویه ۲۰۲۳ نیز برای Balancer رخ داد و این پروژه به برخی از تامین‌کنندگان نقدینگی خود توصیه کرد که از استخرها خارج شوند.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا