ارز دیجیتال

نهنگ‌های این ۳ ارز دیجیتال، در حال خرید بیشتر هستند

سقوط قیمت ارزهای دیجیتال بعد از یک رکود طولانی باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران با دید تردید به بازار نگاه کنند. در حالی که ارزش بازار آلت‌کوین‌ها در حدود ۱۱ درصد کاهش یافت، اما نهنگ‌ها بدون توجه به حاشیه‌ها احتمالا در حال خرید و انباشت سه آلت‌کوینی هستند که در ماه اکتبر (مهر) به سود قابل توجهی می‌رسند.

به گزارش والکس و به نقل از beincrypto، داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که نهنگ‌های کریپتو از افت قیمت و سقوط بازار نهایت استفاده را می‌کنند و بازار نزولی برای آن‌ها به معنای فرصتی طلایی برای خرید است. آن‌ها تمرکز ویژه‌ای روی میکر (MKR)، یونی سواپ (UNI) و آپتیمیسم (OP) دارند. اما آیا این ۳ آلت‌کوین در اکتبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲) با رسیدن به قیمت‌هایی فوق‌العاده، سرمایه‌گذاران خود را خوشحال می‌کنند؟ در ادامه به بررسی این ۳ توکن می‌پردازیم. 

۱- میکر (MKR) : توکن میکر را میکردائو (MakerDAO) اداره می‌کند که یک پروژه وام‌دهی غیرمتمرکز بر بستر اتریوم است و استیبل کوین دای (DAI) را صادر می‌کند. به لطف افزایش چشمگیر نرخ پس‌انداز دای به ۸ درصد، میکر تقاضای قابل توجهی از نهنگ‌ها را در دو هفته گذشته جذب کرده است.

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که نهنگ‌های کریپتو با موجودی ۱۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون، ۱۶ هزار میکر به موجودی کیف پول خود بین ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) تا ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) اضافه کردند. 

crypto-whales-buying-MKR-UNI-OP
موجودی کیف پول نهنگ های میکر، آگوست ۲۰۲۳. منبع: Santiment

با ارزش فعلی ۱۰۰۹ دلاری، این ۱۶۰۰۰ توکن میکر که به تازگی خریداری شده‌اند ۱۶.۱۴ میلیون دلار ارزش دارند. با توجه به شرایط فعلی، اگر اوضاع بازار کمی بهبود پیدا کند توکن میکر می‌تواند سود قابل توجهی را به جیب سرمایه‌گذاران منتقل کند. 

۲- یونی سواپ (UNI) : نهنگ‌های یونی سواپ (UNI) همچنان امیدوار به بازگشت هستند. پس از رسیدن به اوج ۴ ماهه در ۲ آگوست ( ۱۱ مرداد)، قیمت یونی سواپ تا ۳۰ درصد کاهش یافت. علی‌رغم اینکه قیمت این توکن در ریزش اخیر بازار سقوطی دو رقمی را تجربه کرد اما نهنگ‌ها از این توکن ناامید نشده‌اند و به خرید خود ادامه می‌دهند. 

بر همین اساس تراکنش‌های نهنگ‌های یونی سواپ بین ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) تا ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) بیش از ۴۲۰ درصد افزایش یافت. 

crypto-whales-buying-MKR-UNI-OP
تعداد تراکنش‌های نهنگ‌های یونی سواپ (> 100 هزار دلار)، آگوست ۲۰۲۳. منبع: Santiment

نمودار تراکنش‌های بزرگ که با ردیابی تعداد تراکنش‌های تایید شده روزانه که ارزش آنها بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار است، به دست می‌آید و تغییر در فعالیت نهنگ‌ها را ارزیابی می‌کند. اگر نهنگ‌ها به این مسیر خود ادامه دهند، می‌توانند در ماه اکتبر به دستاوردهای قابل توجهی دست یابند.

۳- آپتیمیسم (OP) : با اوج گرفتن پروژه ورلد کوین (WLD)، اپتیمیسم هم توانست در ماه آگوست (مرداد) فعالیت شبکه قابل توجهی را به خود جلب کند. امیدواری نسبت به اپتیمیسم در بین نهنگ‌ها آنقدر زیاد بود که حتی سقوط اخیر بازار هم نتوانسته آن‌ها را نسبت به این توکن بدبین کند. 

نمودار Santiment نشان می‌دهد که پس از ترس اولیه در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد)، نهنگ هایی که دارای ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون توکن OP هستند، بین تاریخ ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) تا ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) دوباره شروع به خرید کرده‌اند. آن‌ها اکنون موجودی کیف پول خود را با ۳.۲۲ میلیون توکن اپتیمیسم دیگر پر کرده‌اند.

crypto-whales-buying-MKR-UNI-OP
کیف پول نهنگ های اپتیمیسم، آگوست ۲۰۲۳. منبع: Santiment

۳.۲۲ میلیون توکن به دست آمده در ۵ روز گذشته هم‌اکنون حدود ۴.۵ میلیون دلار ارزش دارند. چنین حجم زیادی از تقاضای نهنگ‌ها در عرض چند روز به این معنی است که سرمایه‌گذاران در شبکه Optimism نسبت به سود در ماه اکتبر (مهر) بسیار خوش‌بین و امیدوار هستند.  

به طور خلاصه، هنگامی که سرمایه‌گذاران بزرگ در طول یک روند نزولی در سطح بازار شروع به خرید یک توکن می‌کنند، این امر باعث ایجاد اعتماد در سراسر اکوسیستم می‌شود. از این رو، میکر (MKR)، یونی سواپ (UNI) و اپتیمیسم (OP) برخی از آلتکوین‌هایی هستند که تا اکتبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲) باید به آنها توجه کرد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا