ارز دیجیتال

خیز آلت کوین ها برای جهش؟ تکرار وضعیت پایانی بازار نزولی ۲۰۱۹

[ad_1]

یک استراتژی ساده و قدیمی در دنیای سرمایه‌گذاری وجود دارد که می‌گوید در قرمز بخرید و در سبز بفروشید! یا در کف بخرید و در سقف بفروشید. همین نکته به ظاهر ساده، یکی از مهم‌ترین اصول تجارت است که باید به آن توجه کنیم. سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا هم‌اکنون که ترس و رکود بر بازار ارزهای دیجیتال حکم فرما شده، زمان مناسبی برای خرید آلت‌کوین‌ها است؟ آیا اکنون می‌توان با نگاهی بلندمدت وارد بازار آلت‌کوین‌ها شد؟

به گزارش والکس و به نقل از dailyhodl، مایکل ون دی پوپ (Michaël van de Poppe) استراتژیست و تحلیلگر معروف دنیای کریپتو به حدود ۶۶۴ هزار دنبال کننده خود در پلتفرم X اعلام کرده است که احتمالا هم‌اکنون آلت‌کوین‌ها در منطقه‌ای قرار گرفته‌اند که می‌توان با نگاهی بلندمدت در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد. او این‌طور تحلیل می‌کند که وضعیت فعلی بازار آلت‌کوین‌ها شبیه مراحل آخر بازار نزولی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ است. 

به گفته مایکل ون دی پوپ سوابق تاریخی نشان می‌دهد که آلت‌کوین‌ها حدود ۸ تا ۱۰ ماه قبل از هاوینگ بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح بازار می‌رسند، این همان دوره‌ای است که معامله‌گران عمدتا نسبت به دارایی‌های دیجیتال خود بدبین هستند.

او اضافه می‌کند که:

بهترین دوره ۸ تا ۱۰ ماه قبل از هاوینگ بیت کوین است. دوره‌ای که در آن مردم کمترین میزان اطمینان را دارند. چرخه جفت ارز ETH/BTC در سپتامبر ۲۰۱۹ سقوط کرد و همچنین در اکتبر ۲۰۱۵ به پایین‌ترین سطح خود رسید. هر دو این اتفاق‌ها دقیقا ۲۵۲ روز قبل از هاوینگ بیت کوین رخ دادند. 

معامله‌گران نمودار اتریوم در مقابل بیت کوین (ETH/BTC) را به دقت زیر نظر دارند زیرا این جفت ارز اغلب نشان‌دهنده روند گسترده‌تر در بازار آلت کوین‌ها است. 

این تحلیلگر ضمن تاکید بر روی این مساله که در بازار ارزهای دیجیتال تاریخ تکرار می‌شود، به این نکته اشاره می‌کند که او انتظار دارد آلت‌کوین‌ها در ماه‌های آینده از روند نزولی خود خارج شوند. این دقیقا مشابه همان اتفاقی است که در بازار نزولی سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ هم تکرار شد.

او می‌گوید:

فعلا به نظر نمی‌رسد که قدرتی در آلت‌کوین‌ها داشته باشیم اما بیشتر اوقات تاریخ با وجود همه متغیرها و شرایط مختلف باز هم تکرار می‌شود. حتی با وجود ترس و رکودی که در بازار است. من مطمئن هستم که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ که بازار نزولی بود هم همین وضعیت را داشتیم. اگر کلاهی دارید محکم آن را بچسبید، اگر ندارید آلتکوین بخرید و ۲ سال نگه دارید.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا