ارز دیجیتال

بازار در آستانه تغییر؛ بیت‌ کوین و آلت‌ کوین‌ها در کدام سطح تغییر روند می‌دهند؟

[ad_1]

بیت‌ کوین و تعدادی از آلت کوین‌ها روند بهبود خود را آغاز کرده‌اند، اما فروش معامله‌گران در زمان رسیدن قیمت به سقف نشان‌دهنده‌ این است که خرس‌ها هنوز هم کنترل بازار را در دست دارند.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، بیت‌ کوین پس از سقوط شارپ بازار در تاریخ ۱۷ آگوست، حالا در طی آخر هفته در محدوده‌ باریکی گیر کرده‌ است. این امر بدان معناست که گاوها و خرس‌ها درباره جهت حرکت بعدی قیمت هنوز تردید دارند.

به گزارش خبرنامه هفتگی گلس نود (Glassnode) تحت عنوان «The Week On-Chain»، با توجه به ریزش اخیر، حالا حدود ۸۸٪ از بیت‌ کوین در اختیار هولدرهای کوتاه‌مدت (کسانی که بیت‌ کوین را برای مدت ۱۵۵ روز یا کمتر نگهداری می‌کنند) در ضرر فرو رفته است.

گلس نود هشدار داده که هولدرهای کوتاه‌مدت نسبت به قیمت بسیار حساس شده‌اند. در مقابل، هولدرهای بلندمدت در طی این افت قیمت‌ نه نگران شده‌اند و نه به خرید و فروش زیادی پرداخته‌اند.

نمای کلی ارزها

معامله‌گران احتمالاً سخنرانی جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول (Jackson Hole) در تاریخ ۲۵ آگوست را با دقت زیر نظر خواهند داشت.

اگر پاول با اخبار منفی فعالین بازار را غافلگیر نکند، این رویداد ممکن است نقطه عطفی برای دارایی‌های پرریسک باشد. تاریخ نشان داده که بازار سهام آمریکا به طور کلی در یک هفته پس از جکسون هول رشد می‌کند.

اما کدام سطوح مهم حمایت و مقاومتی را باید برای بیت‌ کوین و آلت کوین‌ها زیر نظر داشته باشیم؟ در این مطلب نمودارها را تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا به این سوال پاسخ دهیم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در اصلاح روند صعودی خود به سر می‌برد. پولبک‌ها به طور معمول در یک روند صعودی فرصت خرید ایجاد می‌کنند، اما بهتر است پیش از ادامه خرید منتظر پایان اصلاح بمانیم.

نمودار روزانه S&P 500
نمودار روزانه S&P 500

قیمت به سطح شکست ۴۳۰۷ رسیده است که یک سطح مهم محسوب می‌شود و باید به آن توجه کافی را داشته باشیم. میانگین‌های متحرک در حال انجام یک کراس اور نزولی هستند و شاخص قدرت نسبی (اندیکاتور RSI) در ناحیه منفی قرار دارد، که نشان‌دهنده تلاش خرس‌ها برای احاطه بازار است.

انتظار می‌رود که بازگشت قیمت از سطح فعلی دوباره با فروش خرس‌ها در میانگین‌های متحرک متوقف شود. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک به سمت پایین بازگردد، S&P 500 در معرض تشکیل الگوی سر و شانه نزولی قرار خواهد گرفت.

اما از سوی دیگر، ایحاد یک رالی در بالاتر از میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده این است که فاز اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) به خط روند نزولی خود بازگشته، و این جایی است که خرس‌ها برای گاوها چالش زیادی ایجاد می‌کنند. با این حال، DXY موقعیت خود را از دست نداده، که نشان‌ می‌دهد گاوها فشار خرید را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه شاخص دلار
نمودار روزانه شاخص دلار

اگر خریداران این شاخص را به بالاتر از خط روند نزولی سوق دهند، بدان معناست که خرس‌ها شتاب خود را از دست داده‌اند. در این صورت، احتمالاً این شاخص می‌تواند روند بهبود را ادامه دهد و به مقاومت سربار قدرتمند خود در سطح ۱۰۶ برسد. احتمالاً این سطح دوباره باعث جذب فروش زیادی از سوی خرس‌ها خواهد شد.

میانگین‌های متحرک حمایت‌های مهمی در حرکت قیمت به سمت پایین هستند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) در سطح ۱۰۲ انتقال دهند تا نشانه‌های بازگشت آنها تکمیل شود. چنین چیزی می‌تواند مسیر را برای تست مجدد حمایت قیمت در نزدیکی سطح ۱۰۱ هموار کند.

تحلیل قیمت بیت‌ کوین

قیمت بیت‌ کوین طی چند هفته گذشته در محدوده بزرگی بین ۲۴،۸۰۰ دلار و ۳۱ هزار دلار تثبیت شده است. در داخل یک محدوده، معامله‌گران با کاهش قیمت به حمایت خرید می‌کنند و با نزدیک شدن آن به مقاومت سربار دارایی‌های خود را به فروش می‌رسانند. در این بین، معاملات ممکن است بدون هدف خاصی و به صورت نوسانی صورت گیرند.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

سر میانگین‌های متحرک به پایین خم شده و RSI در ناحیه اشباع خرید قرار دارد، که نشان‌ می‌دهد خرس‌ها به طور قاطع کنترل شرایط را در دست گرفته‌اند. فروشندگان با تلاش برای تثبیت برتری خود سعی در رساندن قیمت به زیر ۲۴،۸۰۰ دلار دارند، اما احتمالاً گاوها به همین سادگی تسلیم نخواهند شد.

خریداران تلاش خواهند کرد تا از حمایت فعلی روند ریکاوری را آغاز کنند، که این روند احتمالاً در بالاتر از ۲۶،۸۳۳ دلار شتاب بیشتری پیدا خواهد کرد. جفت ارز BTC/USDT سپس ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۲۸،۰۹۸ دلار برسد، که نشان‌ می‌دهد که عملکرد رنج قیمت همچنان پابرجاست.

تحلیل قیمت اتریوم

جهش قیمت اتریوم برای عبور از سطح ۱۷۰۰ دلار با مشکل مواجه شده، که نشان‌ می‌دهد خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند و در رالی‌های جزئی به فروش مشغول‌اند.

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم

این بازگشت کم‌عمق معمولاً نشان‌دهنده عدم عجله گاوها برای خرید بیشتر است، که چنین چیزی خطر سقوط قیمت به زیر حمایت را افزایش می‌دهد. اگر قیمت به سمت پایین بازگردد و تا زیر ۱۶۲۶ دلار سقوط کند، نشان‌دهنده این است که خرس‌ها هنوز هم در میدان حضور دارند. جفت ارز ETH/USDT سپس ممکن است کف روزانه ۱۵۵۰ دلاری خود در تاریخ ۱۷ آگوست را مجدداً تست کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی به سمت بالا حرکت کند و تا بالاتر از ۱۷۰۰ دلار افزایش داشته باشد، نشان‌دهنده آغاز یک ریکاوری قوی‌تر خواهد بود. احتمالاً مقصد اول قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به نرخ ۱۷۷۷ دلار خواهد بود، اما اگر با موفقیت از این سطح عبور کند، اتریوم ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود در سطح ۱۸۵۲ دلار هم برسد.

تحلیل قیمت BNB

بایننس کوین در تاریخ ۱۷ آگوست به زیر حمایت حیاتی خود در سطح ۲۲۰ دلار سقوط کرد و از آن زمان تاکنون خرس‌ها توانسته‌اند از این سطح دفاع کنند. این امر نشان می‌دهد که خرس‌ها قصد دارند سطح ۲۲۰ دلار را به مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه BNB
نمودار روزانه BNB

قیمت در تاریخ ۲۱ آگوست به زیر نزدیک‌ترین حمایت خود در سطح ۲۱۲ دلار کاهش پیدا کرد، که نشان‌دهنده ادامه روند نزولی است. جفت ارز BNB/USDT ابتدا می‌تواند به هدف الگو در سطح ۱۹۶ دلار سقوط کند و در نهایت به حمایت اصلی بعدی در سطح ۱۸۳ دلار هم برسد.

فرصت گاوها رو به اتمام است. اگر آنها می‌خواهند خود را از این منجلاب نجات دهند، باید به سرعت قیمت را به بالای ۲۲۰ دلار برسانند و در آنجا حفظ کنند. این جفت ارز سپس ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در نزخ ۲۳۰ دلار برسد، که باز هم می‌تواند به عنوان یک مانع سفت و سخت عمل کند.

تحلیل قیمت XRP

ریپل از حمایت قدرتمند خود در سطح ۰/۴۱ دلار در تاریخ ۱۷ آگوست به سمت بالا ریجکت شد و در تاریخ ۲۰ آگوست به مقاومت سربار در سطح ۰/۵۶ دلار رسید.

نمودار روزانه ریپل
نمودار روزانه ریپل

خرس‌ها در تلاش‌اند تا ریلیف رالی را در نزدیکی ۰/۵۶ دلار متوقف کنند، که نشان‌دهنده تثبیت احساسات منفی است و معامله‌گران در هر رشد کوچکی به فروش می‌پردازند. اگر قیمت به پایین بازگردد و به زیر ۰/۴۸ دلار سقوط کند، بدان معناست که جفت ارز XRP/USDT ممکن است برای چند روز دیگر در بین ۰/۴۱ دلار و ۰/۵۶ دلار سوینگ داشته باشد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نرخ ۰/۵۹ دلار که به سمت پایین حرکت می‌کند و ورود RSI به نزدیکی ناحیه اشباع فروش، نشان‌دهنده این است که خرس‌ها به برتری رسیده‌اند. نخستین سیگنال برای به قدرت رسیدن گاوها شکست کلوز قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. این امر بیانگر این است که فشار نزولی ممکن است کاهش پیدا کند.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو در تاریخ ۱۷ آگوست حمایت حیاتی خود در سطح ۰/۲۴ دلار را از دست داد، اما ریلیف رالی در مواجهه با مقاومت سربار در نزدیکی ۰/۲۸ دلار با فشار نزولی روبرو شده است.

نمودار روزانه کاردانو
نمودار روزانه کاردانو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به نرخ ۰/۲۸ دلار به سمت پایین شیب گرفته و RSI در منطقه منفی قرار دارد. این شرایط نشان‌ می‌دهد که خرس‌ها نسبت به گاوها برتری دارند. اگر قیمت به زیر ۰/۲۶ دلار سقوط کند، بدان معناست که جفت ارز ADA/USDT ممکن است برای مدت بیشتری در داخل محدوده‌ باریک خود میان ۰/۲۴ دلار و ۰/۲۸ دلار نوسان داشته باشد.

به طور کلی، تثبیت قیمت با دامنه‌ای کوتاه و در نزدیکی یک سطح حمایت قدرتمند نشانه‌ خوبی نیست و ممکن است منجر به شکست شود. اگر حمایت ۰/۲۴ دلار از دست برود، این جفت ارز ممکن است به ۰/۲۲ دلار و سپس ۰/۲۰ دلار سقوط کند. اگر خریداران می‌خواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت کاردانو را به بالاتر از میانگین‌های متحرک انتقال دهند.

تحلیل قیمت دوج کوین

گاوها توانستند دوج کوین را طی چند روز گذشته در بالای حمایت کلیدی خود در سطح ۰/۰۶ دلار نگه دارند، اما در آغاز یک جهش رو به بالا ناتوان بودند.

نمودار روزانه دوج کوین
نمودار روزانه دوج کوین

جهش‌های کوتاه نشان‌دهنده احساسات منفی است و این یعنی گاوها خرید زیادی انجام نمی‌دهند. این امر احتمالاً خرس‌ها را برای باز پس‌گیری قدرت تحریک کرده و آنها قیمت را به حمایت مهمی در سطح ۰/۰۶ دلار کاهش داده‌اند.

اگر قیمت سطح ۰/۰۶ دلار را رو به پایین بشکند، جفت ارز DOGE/USDT می‌تواند تا حمایت مستحکم بعدی خود در نزدیکی ۰/۰۵ دلار سقوط کند. و اما در سناریوی جایگزین، اگر قیمت از سطوح فعلی حرکتی را رو به بالا آغاز کند، نشان‌دهنده این خواهد بود که سطوح پایین‌تر خریداران را به خود جذب کرده است. این جفت ارز سپس ممکن است به میانگین‌های متحرک هم برسد. شکست میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به نرخ ۰/۰۷ دلار می‌تواند باعث آغاز یک ریکاوری پایدار شود.

تحلیل قیمت سولانا

گاوهای سولانا با استقامت زیادی از سوی خرس‌ها در نزدیکی مقاومت سربار در سطح ۲۲/۳۰ دلار روبرو هستند. این یعنی خرس‌ها سعی دارند تا سطح ۲۲/۳۰ دلار را به یک مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه سولانا
نمودار روزانه سولانا

میانگین‌های متحرک یک کراس اور نزولی را تکمیل کرده‌اند و RSI در منطقه منفی قرار دارد، که نشان‌ می‌دهد خرس‌ها از برتری خوبی در بازار برخوردارند. جفت ارز SOL/USDT ممکن است حمایت سطح ۲۰ دلار را برای یک بار دیگر تست کند. اگر این سطح شکسته شود، سولانا ممکن است یک اصلاح عمیق به سمت ۱۸ دلار و سپس به ۱۵/۶۶ دلار آغاز کند.

اگر گاوها می‌خواهند دوباره به میدان برگردند، باید قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند. این مسیر دشواری برای آنها خواهد بود، اما اگر در آن با قدرت ظاهر شوند، این جفت ارز ممکن است یک رالی به محدوده مقاومت سربار خود در بین ۲۶ دلار و ۲۷/۱۲ دلار داشته باشد.

تحلیل قیمت پولکادات

پولکادات در تاریخ ۱۹ و ۲۰ آگوست الگوی کندل دوجی (Doji) را تشکیل داد که نشان‌دهنده کاهش فشار خرید است.

نمودار روزانه پولکادات
نمودار روزانه پولکادات

اگر روند رو به پایین قیمت ادامه داشته باشد و به زیر ۴/۳۶ دلار برسد، بدان معناست که خرس‌ها می‌خواهند دست بالا را داشته باشند. جفت ارز DOT/USDT ممکن است در ادامه حمایت کلیدی خود در سطح ۴/۲۲ دلار دوباره تست کند. اگر این سطح از خود ضعف نشان دهد، فروش خرس‌ها ممکن است سرعت بیشتری پیدا کند و پولکادات می‌تواند آغاز مرحله بعدی روند نزولی خود را کلید بزند.

اما از سوی دیگر، اگر قیمت به سمت اهداف بالاتر حرکت کند و سطح ۴/۵۶ دلار را رو به بالا بشکند، نشان‌دهنده بازگشت گاوها خواهد بود. این جفت ارز سپس می‌تواند یک رالی به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در سطح ۴/۷۹ دلار داشته باشد، که احتمالاً دوباره مسیر حرکت گاوها را سد خواهد کرد.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا