ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین در صرافی کراکن به ۳۰ هزار دلار رسید؛ علت آن چه بود؟

درحالی که در هفته گذشته شاهد سقوط بیت کوین بودیم، امروز ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) قیمت این رمزارز در صرافی کراکن (Kraken) برای دقایقی به ۳۰ هزار دلار رسید و باعث تعجب بسیاری از سرمایه‌گذاران شد. در لحظه نگارش این مقاله قیمت بیت کوین ۲۵۹۶۴ دلار است. اما دلیل این جهش ناگهانی قیمت چه بود؟

بیشتر بخوانید: علت کاهش قیمت بیت کوین به ۲۵۰۰۰ دلار چیست؟

به گزارش والکس و به نقل از utoday،  رشد ناگهانی قیمت بیت کوین در درجه اول به دلیل کمبود نقدینگی در صرافی کراکن بود. البته احتمالا مسائل فنی هم در این اتفاق نقش داشته‌اند. این مدل جهش‌های ناگهانی چندان رایج نیستند اما قبلا اتفاقاتی مشابه در سایر صرافی‌ها هم مشاهده شده است. این مساله می‌تواند باعث گمراهی و اشتباه محاسباتی خریداران و فروشندگان شود.

bitcoin-btc-surges-to-30000
منبع: TradingView

عده‌ای می‌گویند که در گذشته سابقه داشته است که قبل از رخ دادن یک حرکت صعودی واقعی، قیمت بیت کوین در صرافی کراکن بالاتر از بازار معامله شده باشد. دلیل آن هم ساده است، نهنگ‌ها شروع به خرید و انباشت حجم عظیمی از بیت کوین می‌کنند و این باعث کمبود نقدینگی می‌شود و قیمت را لحظه‌ای بالا می‌برد. این افراد معتقدند که وقتی نهنگ‌ها چنین رفتاری نشان می‌دهند احتمالا در آینده شاهد افرایش قیمت خواهیم بود. اما دقت کنید که این صرفا یک احتمال ساده است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا