ارز دیجیتال

مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی هفته؛ سخنرانی رییس فدرال رزرو در جکسون هول

اگرچه هفته گذشته روزهای آرامی را در انتشار داده‌های اقتصاد کلان ایالات متحده تجربه کردیم، اما پنج روز آینده با تغییرات کلیدی برای این داده‌ها همراه خواهد بود.

به گزارش والکس و به نقل از cointelegraph، در تاریخ ۲۴ آگوست، گزارش ادعای بیکاری آمریکا منتشر خواهند شد، و به دنبال آن شاخص فروش خانه‌های جدید و موجود و دیگر داده‌ها بروزرسانی می‌شوند.

منبع تحلیل مالی The Kobeissi Letter خلاصه‌ای از این اتفاقات را با عنوان «نوسانات به طور رسمی بازگشته‌اند» برای دنبال‌کنندگان خود در پلتفرم X (توییتر سابق) ارائه داده است.

رویدادهای کلیدی این هفته:

  1. داده های فروش خانه‌های موجود – سه شنبه
  2. داده‌های PMI خدمات ایالات متحده – چهارشنبه
  3. داده‌های فروش خانه‌های جدید – چهارشنبه
  4. داده‌های سفارشات کالاهای بادوام به استثنای حمل و نقل – پنجشنبه
  5. شاخص مدعیان بیکاری – پنجشنبه
  6. سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو – جمعه

با این حال، معامله‌گران و تحلیل‌گران بیشتر به جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، که در تاریخ ۲۵ آگوست در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول (Jackson Hole) به سخنرانی خواهد پرداخت، چشم دوخته‌اند.

جکسون هول مجمع کلاسیکی برای ایجاد نوسانات در بازار شناخته می‌شود و با توجه به شرایط کنونی، این رویداد سالانه باید به شکل دیگری تاثیرگذار باشد.

Kobeissi افزود:

اجلاس سالانه جکسون هول بانک مرکزی حالا از هر زمان دیگری مهم‌تر است.

پاول در کنار سخنرانان دیگری از جمله کریستین لگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، در این سمپوزیوم حضور خواهد داشت.

با توجه به اینکه نزدک، S&P 500 و بازار رمزارزها هفته‌ ضرردهی را پشت سر گذاشته‌اند، اما الگوهای تاریخی هنوز هم می‌توانند موجب تغییر وضعیت شوند، چرا که جکسون هول همیشه به طور سنتی اطمینان‌بخش بوده و ریسک‌پذیری معامله‌گران را افزایش داده است.

معامله‌گر و تحلیل‌گر معروف، مایلز جوهال (Miles Johal) نیز به این رویداد امید دارد و به این نکته اشاره کرده که برخلاف بازار سهام و بیت‌ کوین، دلار آمریکا در مسیر رو به رشد خود با مشکلاتی روبرو شده است.

او برای دنبال‌کنندگان خود در X اینگونه توضیح داد:

SPX در روند صعودی قرار دارد، حمایت شده و در منطقه اشباع فروش معامله می‌شود. BTC در روند صعودی قرار دارد، حمایت شده و در منطقه اشباع فروش معامله می‌شود. شاخص دلار آمریکا (DXY) در روند نزولی قرار دارد، با مقاومت روبرو شده و در منطقه اشباع خرید معامله می‌شود. US10Y الگوی سقف دوگانه تشکیل داده، با مقاومت روبرو شده و در منطقه اشباع خرید معامله می‌شود.

آنها به شکل واضحی صف‌آرایی کرده‌اند. پس از اتمام اصلاح، جهت حرکت بیت کوین و سهام به سمت بالا خواهد بود.

نمودار مقایسه دارایی‌های کلان
نمودار مقایسه دارایی‌های کلان

در همین حین، Kobeissi افزود که نسبت پوت به کال در بازار سهام به بیشترین حد خود از آغاز سال ۲۰۲۳ رسیده، که نشان می‌دهد به زودی شاهد یک حرکت نوسانی خواهیم آمد.

سوال اصلی این است آیا بازارها برای یک پولبک اساسی آماده می‌شوند و یا یک فشار کوتاه‌مدت دیگر در راه است؟


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا