بورس

راهبردها و چشم انداز بانک در مسیر درست و اصولی پیش می رود

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در این مراسم، وزیر اقتصاد ضمن تقدیر از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره، کارکنان و حسابرسان بانک ملی ایران اظهار کرد: عملکرد بانک ملی ایران با توجه به آمار و گزارش‌ها طی دو سال اخیر به ویژه در سال گذشته نشان می‌دهد رشد قابل توجهی را در تمامی شاخصه‌ها از خود بجا گذاشته است که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

خاندوزی در ادامه افزود: در دوره مدیریت جدید شواهد روشن است که بانک در نظام بانکی با توجه به رعایت انضباط مالی و هدف گذاری‌های صورت گرفته بی شک به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت.

بانک ملی ایران در مسیر درست و مطلوبی است

وی بانک ملی ایران را یک نهاد پر افتخار دانست و اظهار کرد: راهبردها و چشم انداز بانک در مسیر درست و اصولی پیش می‌رود و از استحکام خوبی برخوردار است با توجه به این موضوع در سال جاری با یک برنامه ریزی دقیق و منسجم و تدابیر ویژه می‌توان ناترازی بانک را کاهش داد تا به ثبات رسید که با توجه به توان مدیریت جدید این موضوع دور از انتظار نیست.

وزیر اقتصاد در ادامه به موضوع نظارت و رسیدگی به امور شرکت‌های تابعه پرداخت و گفت: باید در سال جاری به سرعت مولد سازی دارایی‌ها سرعت بگیرد و واگذاری بنگاه‌های اقتصادی در اولویت باشد.

وی در ادامه خواستار ورود بانک به حوزه‌های سرمایه گذاری در بخش‌های زیربنایی و روبنایی کشور شد و خاطرنشان کرد: هدایت منابع بانک در مسیر توسعه و پیشرفت کشور لازم و با اهمیت است.

خاندوزی گفت: بانک ملی ایران باید در حوزه ارائه تسهیلات غیر حضوری در نظام بانکی رتبه نخست باشد.

وی در ادامه یادآور شد: با برنامه ریزی و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و توان بانک لازم است که حوزه بین الملل بانک بیش از پیش ارتقا یابد تا همانند گذشته عنوان الگوی نظام بانکی شناخته شود.

خاندوزی به عملکرد بانک ملی ایران در حوزه مولد سازی دارایی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: بانک ملی ایران در نظام بانکی بازی ساز است که با توجه به این موضوع با حرکت بانک در حوزه واگذاری دارایی‌ها شاهد حرکت سایر بانک‌ها در این مسیر خواهیم بود.

ماشین زیان دهی بانک متوقف شد

در ادامه این مراسم دکتر ابوالفضل نجارزاده مدیرعامل بانک ملی ایران به توقف موتور زیان دهی بانک اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با تکیه بر حمایت‌های وزارت اقتصاد، همت و تلاش همه همکاران توانستیم یک درصد از سهم بازار را کسب کنیم و بانک را بعد از چندین سال به سودهی برسانیم.

وی در ادامه گفت: امسال نیز مصمم هستیم با برنامه ریزی های صورت گرفته و هماهنگی‌های انجام شده با همت مضاعف همکاران، هدف گذاری بانک را در حوزه کسب سهم از بازار به دو درصد برسانیم.

دکتر نجارزاده وصول مطالبات رادر سال گذشته ۵ همت عنوان کرد و گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی و تکالیف موجود ما باید در سال گذشته ۲ همت وصول مطالبات داشتیم که این رقم به ۵ همت رسید و این نشان از سعی و تلاش همکاران در بانک است.

در این جلسه که معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد، اعضای هیأت مدیره و تعدادی از مدیران ارشد وزارت اقتصاد و بانک ملی ایران نیز حضور داشتند، نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده وزارت جهادکشاورزی، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جمع دیگری از کارشناسان حاضر در جلسه ضمن بررسی بخش‌هایی از صورت‌های مالی بانک ملی ایران، از اقدامات و عملکرد این نهاد در خدمت‌رسانی به توسعه کشور قدردانی کردند.

گفتنی است در این جلسه گزارشی از عملکرد وضعیت شاخص‌های بانک، فعالیت‌ها، اقدامات و همچنین وضعیت مالی و عملیاتی بانک در سال ۱۴۰۱، به اعضای مجمع ارائه شد و در پایان صورت‌های مالی بانک به تصویب رسید.

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا