بورس

سبزپوشی ۴۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس طبق پیش بینی دیروز عمل کرده و رشد ۴۰۰۰ واحدی را تجربه کرده است.

در ۳ ساعت و ۱۷ دقیقه‌ای که از بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۳,۰۵۰ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین هفتگی، ۱۰% و نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین ماهانه ۳۰% کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱,۸۱۴ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دوازدهمین روز متوالی با ثبت رقم ۲۴۶ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۷۴۰ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود ۳۳ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها، نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.

ارزش صف‌های خرید ۸۶ میلیارد تومان است که کاهش ۱۷ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۵۷ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۵۰۹ میلیارد تومان قرار دارد.

تا این لحظه بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۳۰۹ میلیارد تومان (۰.۶ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های عرضه برق و گاز با ارزش معاملات ۲۸۱ میلیارد تومان (۸.۲ برابر میانگین هفتگی) و بانکی با ارزش معاملات ۲۲۹ میلیارد تومان (۰.۹ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

گروه عرضه برق و گاز با ارزش معاملات ۲۸۱ میلیارد تومان (۸.۲ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه منسوجات با ارزش معاملات ۳۱ میلیارد تومان (۱.۶ برابر میانگین هفتگی) و گروه دارویی با ارزش معاملات ۱۱۴ میلیارد تومان (۱.۳ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا