بورس

عضو ناظر شورای عالی بورس: مصوبه نرخ خوراک باطل اعلام شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اعلام کرد: بالاخره با پیگیری‌های بسیار و مکرر، هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها را مغایر قانون و باطل اعلام کرد.

گفتنی است تا پیش از این سخنگوی دولت در گفت و گویی اعلام کرده بود: نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در  بودجه پیش‌بینی شده بوده و نظرات دستگاه‌های مربوطه اخذ و آیین‌نامه‌ای به تصویب رسید و دولت قصد تغییر در آن ندارد.  همچنین وزارت اقتصاد برای برنامه هفتم پیشنهادی داده بود تا برای آینده نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را با فرمول جدید داشته باشیم؛ این پیشنهاد مورد موافقت اعضای کمیسیون اقتصادی دولت قرار نگرفت و از دستورکار خارج شد.

همچنین لازم به ذکر است این نرخ طبق بودجه 1401 و 1402 مشخص شده بود. طبق قانون هدفمندی نرخ منابع انرژی و مصارف آن مشخص است . مجلس هرساله منابع و مصارفی را پیش بینی می‌کند؛ مجلس سال گذشته درباره عدم افزایش قیمت گاز از دولت مطالبه داشت و امسال در بودجه 1402 پیش بینی تحقق درآمد کرده بود و دولت باید به سمت تحقق آن پیش برود؛ این منابع برای یارانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنابراین به نظر می رسد همچنان اختلاف نظر بین تیم اقتصادی دولت با مجلس در خصوص نرخ خوراک صنایع پتروشیمی ادامه دار خواهد بود و باید منتظر ماند تا تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ شود.

انتهای پیام/


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا