ارز دیجیتال

چین درباره ارزهای دیجیتال بیانیه رسمی منتشر کرد

[ad_1]

چین بیانیه‌ای را درباره فناوری‌های نوین و کلاهبرداری‌های مجازی منتشر کرد. این بیانیه هشداری جدی به گروه‌های کلاهبرداری شبکه‌ای و مخابراتی خارج از کشور می‌دهد و اعلام می‌کند که چین از همه ابزارها برای مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه استفاده خواهد کرد. در بخشی‌هایی از این بیانیه به صنعت کریپتو و ارزهای دیجیتال نیز اشاره شده است.

به گزارش والکس و به نقل از bitcoinsistemi، حزب حاکم بر چین در بیانیه خود تاکید می‌کند که گروه‌های کلاهبرداری از طریق بلاکچین، متاورس، ارزهای دیجیتال، هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های جدید برای فریب و آسیب رساندن به مردم استفاده می‌کنند. دولت چین وظیفه خود می‌داند که برای از بین بردن مراکز کلاهبرداری الکترونیکی و نجات افراد گرفتار با کشورهای مربوطه همکاری کند و همه تلاش خود را برای مبارزه با این پدیده‌ها به کار بگیرد. 

کمیته مرکزی سیاسی و حقوقی چین چند روز قبل یک جلسه عمومی برگزار کرده و در آن ضمن توصیه به رعایت اصول مدیریت سیستماتیک و حاکمیت قانون بر لزوم مبارزه با کلاهبرداری‌های مجازی و رصد شبکه‌های خارج از کشور و سایر فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه تاکید کرده بود. حالا ما شاهد این هستیم که کلمه بلاکچین در صدر بیانیه منتشر شده است. 

این کمیته گفته بود که گروه‌های کلاهبرداری شبکه‌ای و مخابراتی خارج از کشور برای فریب و ارعاب مردم عادی به فعالیت‌های متقلبانه مشغول هستند. استخدام و مدیریت تیم‌های قاچاق انسان و آدم‌ربایی یا اعمال خشونت‌های مختلف که جان و مال مردم را به خطر می‌اندازد و از اطلاعات کاربران سواستفاده می‌کند بخشی از مواردی است که کمیته سیاسی و حقوقی چین به آن اشاره می‌کند. این کمیته معتقد است که فناوری‌های نوین و بلاکچین به عنوان یک روش پرداخت ناشناس عاملی برای رشد این گونه جرم‌ها بوده و لازم است با آن مقابله شود. 

کمیته خاطرنشان می‌کند که باید یک بازدارندگی طولانی مدت و قوی ایجاد شود و در این راستا چین با کشورهای دوست همکاری می‌کند. آن‌ها از مدل فعلی اجرای قانون درس گرفته و به دنبال اصلاح بخش‌های مهم هستند.

تاکید نهایی این کمیته این است که باید نظارت بر بلاکچین، متاورس، ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی افزایش پیدا کند. 

[ad_2]

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا