بورس

گزارش روزانه بورس ۱۶ مرداد/ رشد ۱۱ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام سومین روز کاری هفته را متعادل آغاز کرد و بازار با حجم کم به کار خود پایان داد. گفتنی است اقبال خریداران امروز به خرید سهام خودرویی بیشتر از مابقی سهام بود.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 11 هزار واحدی  به 2 میلیون و 51 هزار واحد رسید و تقریبا خود را در کانال 2 میلیون واحد تثبیت کرد.  همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی  2  واحدی به ارتفاع 719 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فملی» و «تاپیکو» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «فجهان» و «کگهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خگستر»، «شهر» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نیان»، «کتوسعه» و «عالیس» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 15 مرداد ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد  800 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 430 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. 

در بازار امروز 164 نماد در محدوده مثبت و 243 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 158 نماد در محدوده مثبت و 219 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا