بورس

رشد متوسط بورس/ نمادهای کوچک و متوسط سبز شدند

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل امروز رشد ۱۱ هزار واحدی را تجربه کرده و نمادهای شاخص‌ساز تقاضای بیشتری به نسبت نمادهای کوچک و متوسط داشته‌اند.

ارزش معاملات خرد عدد ۵,۷۰۲ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۶ درصد افزایش داشته است. و نسبت به میانگین ماهانه، کاهش قابل توجهی نداشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱,۲۷۲ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۲۲۹ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱۹۵ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. صندوق‌های درآمد ثابت امروز نیز شاهد ۲۱۸ میلیارد تومان خروج نقدینگی بوده‌اند.

ارزش صف‌های خرید ۲۴۸ میلیارد تومان است که کاهش ۲۶ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۴۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۳۳۸ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱,۱۰۴ میلیارد تومان (۱.۸ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۳۷۶ میلیارد تومان (۱.۴ برابر میانگین هفتگی) و انبوه سازی با ارزش معاملات ۳۷۴ میلیارد تومان (۱.۳ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

گروه کاغذی با ارزش معاملات ۵۳ میلیارد تومان (۵.۸ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه خدمات فنی با ارزش معاملات ۳۷ میلیارد تومان (۱.۹ برابر میانگین هفتگی) و گروه خودرویی با ارزش معاملات ۱,۱۰۴ میلیارد تومان (۱.۸ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا