ارز دیجیتال

پیش بینی رکود اقتصادی آمریکا؛ نرخ بهره چه سرنوشتی خواهد داشت؟ 

مدیرعامل بانک آمریکا (bank of america) افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را به عنوان عامل اصلی رکود اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۲۴ معرفی کرده است. اگر ایالات متحده وارد رکود شود نرخ بهره چه سرنوشتی خواهد داشت؟ 

به گزارش والکس و به نقل از dailyhodl، برایان موینیهان (Brian Moynihan) رئیس و مدیر عامل بانک آمریکا با اشاره به رسیدن نرخ بهره به رقمی که در ۲۲ سال گذشته بی‌سابقه بوده است، پیش‌بینی می‌کند که ایالات متحده به احتمال زیاد در اوایل سال آینده وارد رکود اقتصادی خواهد شد.

موینیهان می‌گوید که شروع دیرهنگام فدرال رزرو برای مقابله با تورم و افزایش شدید نرخ بهره، در سه ماهه اول ۲۰۲۴ رکود اقتصادی را رقم می‌زند. این اتفاق بانک مرکزی را مجبور می‌کند تا نرخ بهره را کاهش دهد. مدیرعامل بانک آمریکا اواسط سال ۲۰۲۴ را زمانی می‌داند که ما شاهد اولین کاهش نرخ بهره خواهیم بود. او معتقد است که حتی در خوش بینانه‌ترین حالت هم رکود جزئی در سال آینده اجتناب ناپذیر است. 

چشم اندازی که مدیرعامل بانک آمریکا ترسیم می‌کند با نظر سایر تحلیلگران هم‌خوانی دارد و همگی نسبت به رکود احتمالی هشدار می‌دهند. اتفاقی که می‌تواند نرخ بهره را کاهشی کند و این بر بازار ارزهای دیجیتال بسیار تاثیرگذار است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا