بورس

مجلس درباره وضعیت بازار بورس جلسه می‌گذارد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با بیان اینکه شرایط خاصی در بازار سرمایه ایجاد شده است، گفت: نامه ای به رییس مجلس در رابطه با خوراک پتروشیمی ها نوشتم که مقرر شد این نامه به هیات تطبیق برای تعیین تکلیف این موضوع ارجاع داده شود.

وی ادامه داد: صادرات شرکت های صادراتی و عوارض در نظر گرفته شدت برای آن ها و نرخ تسعیر خوراک پتروشیمی ها همه بر منافع ذینفعان اثر منفی می گذارد. ذینفعان، ۵۰ میلیون عضو سهام عدالت و میلیون ها نفر عضو صندوق های بازنشستگی لشگری، کشوری و نیروهای مسلح هستند.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی خواستار برگزاری نشستی در مجلس برای بررسی مجموعه عوامل مرتبط با حوزه بازار سرمایه شد و گفت: در این جلسه از شرکت ها و انجمن های تخصصی دعوت شود.

وی با اشاره به راهکارهای حل چالش های بازار سرمایه گفت: دولت قصد داشت هزینه ای بابت افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها به عنوان منابع دریافت کند که بیش از ۱۰ برابر این هزینه برای خود دولت است.

پورابراهیمی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه بازار سرمایه در مجلس بیان کرد: این نمایشگاه باعث آزار و اذیت همکاران شده است. گلایه نمایندگان این است که هنوز مشکلات بازار سرمایه حل نشده اما برای آن نمایشگاه برپا کرده اند.

وی از اجرایی نشدن قوانین مربوط به بازار سرمایه انتقاد کرد و مجددا خواستار برگزاری جلسه ای در مجلس درباره وضعیت بازار سرمایه شد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: روز گذشته در جلسه ای با آقای پورابراهیمی درباره این موضوع بحث شد؛ حتما هفته آینده نشستی با حضور مسئولان بورس برگزار خواهد شد تا این مشکل ساماندهی شده و این اتفاق نیفتد. البته ایرادی در مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی وجود دارد که آن را در هیأت تطبیق اصلاح کردیم.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا